۲
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۱
کد مطلب : ۱۳۷۱۸۴

عملکرد موفقیت آمیز کاتالیست های خوارزمی در پتروشیمی پردیس

کمتر از ۲ ماه پیش اولین رآکتور Hydro Desulfurization با کاتالیست ایرانی و بومی سازی شده توسط شرکت خوارزمی در پتروشیمی سبلان راه اندازی شد.  این بار اعتماد بزرگترین واحد تولید آمونیاک خاورمیانه به شرکت گسترش فناوری خوارزمی باعث افتخاری دیگر برای این مجموعه در همکاری با صنعت پتروشیمی کشور شد.
عملکرد موفقیت آمیز کاتالیست های خوارزمی در پتروشیمی پردیس
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،  هفته گذشته، در تعمیرات اضطراری بوجود آمده در مجتمع پتروشیمی پردیس، کاتالیست­ های HDS این مجتمع که از شرکت­های تولیدکننده خارجی تهیه شده بود تخلیه و برای اولین بار در این مجتمع کاتالیست HDS ایرانی بارگذاری شد که با پایان تعمیرات و راه ­اندازی خبرهای بسیار خوشحال­ کننده ­ای از این واحد به گوش می­رسد.
کاتالیست HDS با توجه به اینکه در آغاز چرخه­ی تولید آمونیاک قرار دارد، اهمیتی دو چندان نسبت به سایر بخش­ها دارد. چراکه کوچکترین مشکل در این بخش از فرآیند اختلال بخش­های بعدی را در پی خواهد داشت. تحریم این کالای استراتژیک، می توانست تبدیل به یک بحران برای صنایع نفت و پتروشیمی کشور (بخصوص صنایع تولید متانول و آمونیاک) باشد که شرکت گسترش فناوری خوارزمی با اتکا به توانمندی متخصصین داخلی این تهدید بزرگ را به فرصت تبدیل کرده و می­توان امید داشت که باتوجه به عملکرد کاتالیست های ایرانی، در آینده­ای نه چندان دور کلیه راکتور های صنعت عظیم نفت، گاز و پتروشیمی حاوی کاتالیست های تولید داخل باشند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

محسن ورزشکار
محسن ورزشکار ؛ کارشناس صنعت قیر
مدیریت انبارداری و نگهداری کالای پروژه ها
عبدالامیر دیوان بچاری/مدیر سایت ngl۳۲۰۰
صنعت پتروشيمي همواره موجب افتخار براي كشور 
علي مصطفوي مدير عامل طرح پتروشيمي شيخ بهايي