۰
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷
کد مطلب : ۱۳۷۲۰۰

واردات نفت هند به پایین‌ترین رقم رسید

هندحدود ۳.۹ میلیون بشکه در روز نفت خام در ماه گذشته وارد کرد که ۷ درصد کمتر از ماه مه و پایین‌ترین رقم طی ۹ ماه گذشته بود.
واردات نفت هند به پایین‌ترین رقم رسید
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   واردات نفت خام هند در ماه ژوئن به پایین‌ترین رقم طی 9 ماه گذشته رسید چون پالایشگاه‌ها خرید خود را در بحبوحه افزایش ذخایر سوخت به خاطر مصرف پایین و از سرگیری قرنطینه های کرونایی طی دو ماه گذشته کاهش داده‌اند.
 هند، سومین وارد کننده و مصرف کننده بزرگ نفت در دنیا، حدود 3.9 میلیون بشکه در روز نفت خام در ماه گذشته وارد کرد که 7 درصد کمتر از ماه مه ولی همچنان 22 درصد بالاتر از همین دوره در سال گذشته میلادی بود.
 هند دومین واردکننده بزرگ نفت در آسیا پس از چین است که واردات آن در ماه گذشته میلادی کاهش یافته است.
 به دنبال افزایش تقاضا برای سوخت در هند در ماه‌های فوریه و مارس، پالایشگاه های این کشور فرآوری و واردات نفت را افزایش دادند ولی تقاضا برای سوخت پس از وضع محدودیت‌های کرونایی طی موج دوم همه‌گیری این ویروس در ماه‌های آوریل و مه کاهش شدیدی داشت و باعث پر شدن ذخایر سوخت پالایشگاه ها شد.
 واردات نفت هند در سه ماهه دوم سال جاری میلادی 11.7 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت و به 4.1 میلیون بشکه در روز رسید چون محدودیت‌های رفت و آمد به شدت سال گذشته و آغاز همه‌گیری ویروس کرونا نبودند.
 عراق در ماه گذشته برترین عرضه کننده نفت به هند بود و پس از آن عربستان قرار داشت. امارات در رتبه سوم و نیجریه در رتبه چهارم صادرکنندگان نفت به هند قرار داشتند. آمریکا پنجمین عرضه کننده نفت به هند بود و پس از آن کانادا قرار داشت.
سهم واردات نفت هند از خاورمیانه در ماه ژوئن تا 59 درصد افزایش یافت در حالی که در ماه قبل از آن برابر با 53 درصد بود.

منبع: تسنیم 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

 مدیریت پروژه براساس استانداردهای جهانی و نمونه ای از عملکرد ما
عبدالامیر دیوان بچاری/ کارشناس و مدیر پروژه های پتروشیمی ، DBA
۵ نکته در خصوص انعقاد قرارداد احتمالی با گازپروم
حمید رضا علی قزوینی/ کارشناس مسائل حقوقی