۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۷
کد مطلب : ۱۴۲۹۹۲

تاخیر ۲ ساعته آغاز کار اداره های اهواز و کارون

اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان اعلام کرد: ادارات اهواز و کارون به علت شرایط اضطرار آلودگی هوا امروز با دو ساعت تا خیر فعالیت خود را آغاز می‌کنند.
تاخیر ۲ ساعته آغاز کار اداره های اهواز و کارون
  به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   در اطلاعیه کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا اداره‌کل محیط زیست خوزستان آمده است: نظر به پیش بینی‌های به عمل آمده از سوی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر تداوم شرایط پایداری هوا در برخی از شهر‌های خوزستان و تایید مرکز بهداشت استان، جلسه کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا تشکیل شد.
 پس از ارائه گزارش‌های کارشناسی و تبادل نظر، موارد زیر برای اعمال در دوشنبه ۲۰ دی ماه ۱۴۰۰به تصویب رسید:
مقرر شد فعالیت آموزش حضوری در مقطع تحصیلی ابتدایی، پیش دبستانی و مهدکودک‌ها در کلیه واحد‌های ِآموزشی دولتی و غیردولتی، مدارس استثنایی، مهدکودک‌ها و آموزشگاه‌های زبان علمی آزاد در روز دوشنبه بیستم دی ماه ۱۴۰۰ در شهر‌های اهواز و کارون تعطیل و به صورت غیر حضوری و برخط انجام شود. لازم به ذکر است امتحانات از قبل تعیین شده به قوت خود باقی است.
فعالیت کلیه ادارات شهرستان‌های اهواز و کارون در روز دوشنبه ۲۰ دی ماه ۱۴۰۰ از ساعت ۷:۳۰ به ۹:۳۰ تغییر و با ۲ ساعت تاخیر آغاز خواهد شد.
سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان مکلف گردید در خصوص ممنوعیت هر گونه فعالیت واحد‌های آجر پزی، آسفالت، صنایع فولادسازی، شرکت کربن و... پیرامون شهر اهواز تا زمان وقوع شرایط اضطرار آلودگی هوا اطلاع رسانی نماید.
-اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان موظف گردید نسبت به پایش واحد‌های صنعتی و خدماتی و منابع متفرقه آلاینده هوا در شهرستان‌های اهواز و کارون تا زمان رفع شرایط اضطرار آلودگی هوا اقدام نماید.
مقرر گردید شهرداری اهواز و کارون نسبت به توقف فعالیت‌های عمرانی همراه با آلودگی هوا نظیر خاکبرداری و خاکریزی در مناطق شهری اقدام نمایند و از طریق پایش مداوم ویژه از سوزاندن زباله، شاخ و برگ درختان و ضایعات و لاستیک‌های فرسوده جلوگیری نمایند.
شرکت‌های توسعه نیشکر پیرامون شهرستان اهواز و کارون مکلف شدند از سوزاندن مزارع خود داری نمایند.
مقرر گردید پلیس راهنمایی و رانندگی استان از تردد کلیه وسایل نقلیه موتوری دارای پلاک شخصی، عمومی و دولتی فاقد برچسب معاینه فنی و انواع وسایل نقلیه دودزا، در سطح شهرستان‌های اهواز و کارون ممانعت بعمل آورد.
مقرر گردید معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور توصیه های خودمراقبتی برای گروه های حساس و عموم مردم در مواجهه با آلودگی هوا را از طریق صدا و سیمای مرکز خوزستان، خبرگزاری‌های استانی و روابط عمومی استانداری اطلاع رسانی نماید.
مقرر گردید نیروگاه رامین در شرایط اضطرار آلودگی هوا از سوخت گاز استفاده نماید.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آینده نگری در دستور کار معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت
شیدا آریایی پور/کارشناس نفت و انرژی و پژوهشگر
کلاف سردرگم گازمایع
باقر قائمی/کارشناس ارشد نفت و انرژی
دیپلماسی انرژی و امنیت اقتصادی
محمد رسول ایزدی/کارشناس حقوق بین‌الملل