۲
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۶
کد مطلب : ۱۴۳۴۲۲

تعامل دیپلماسی انرژی با صنعت پتروشیمی

کمک و همراهی دستگاه دیپلماسی کشور با صنعت پتروشیمی می تواند ضمن فراهم کردن زمینه های جذب سرمایه گذاری ها، مسیر تکمیل زنجیره ارزش را تسهیل نماید.
تعامل دیپلماسی انرژی با صنعت پتروشیمی
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "، کمک و همراهی دستگاه دیپلماسی کشور با صنعت پتروشیمی می تواند ضمن فراهم کردن زمینه های جذب سرمایه گذاری ها، مسیر تکمیل زنجیره ارزش را تسهیل نماید.
مدیران کل و کارشناسان وزارت امور خارجه  با هدف  آشنایی با دستاوردها  و نیز کمک به رفع موانع صادرات و تسهیل روابط بین المللی صنعت پتروشیمی در سفری دو روزه (3 و 4 بهمن ماه) از منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بازدید کردند.
در جریان بازدید هیئت بلند پایه وزارت امور خارجه از این منطقه، سید امید شهیدی نیا مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، اظهارکرد: ظرفیت های مناسبی برای همکاری وزارت امور خارجه با  صنعت پتروشیمی ایران وجود دارد و باید از این ظرفیت ها به بهترین شکل استفاده کرد.
وی افزود: ظرفیت تولید منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی  18.5 میلیون تن  به ارزش بیش از 5.5 میلیارد دلار است که این میزان تولید  روانه بازارهای داخلی و خارجی می شود و این نشان دهنده اهمیت این منطقه و نیز  وجود زمینه های مناسب برای جذب سرمایه گذاری های جدید و نیز رشد صادرات است.
شهیدی نیا ادامه داد:  وجود خوراک مناسب،  برق و آب  و نیز راه های ارتباطی و اسکله های  تخصصی برای صادرات  از مزیت های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با 2850 هکتار وسعت است  و ما هیچ منعی برای سرمایه گذاری های خارجی نداریم و در چارچوب قوانین کشور آماده حمایت از سرمایه گذاران هستیم.
وی با بیان این که تاکنون در منطقه 19 میلیارد دلار سرمایه گذاری شده است و یک میلیارد نیز در بخش  زیر ساخت  ها سرمایه گذاری شده است،گفت:  تسهیل سرمایه گذاری و مسائل بازرگانی می تواند منجر به تکمیل زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی شود.
شهیدی نیا  افزود: رفع موانع صادرات و  افزایش تعامل و همکاری دولت و بخش خصوصی  با برگزای چنین بازدید ها و دیدارهایی می تواند منجر به کسب نتایج اثر بخشی  شود و پیامد آن افزایش ظرفیت تولید در صنعت پتروشیمی و تامین کامل نیازهای داخلی  و رشد صادرات  خواهد بود.
گفتنی است، میر مسعود حسینیان دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل خاورمیانه و شمال آفریقا،  سید رسول موسوی مدیرکل آسیای جنوبی و نیز  پیمان سعادت دستار وزیر و مدیرکل  اروپای غربی وزارت امور خارجه، سعید کوزه چی دستیار مدیرکل اقتصاد مقاومتی همراه با تعداد دیگری از روسا و کارشناسان این وزارت در سفری دو روزه از طرح ها و مجتمع های پتروشیمی مستقر در منطقه ماهشهر بازدید خواهند کرد.
این هئیت امروز صبح از پتروشیمی های کارون و بندر امام و همچنین شرکت فجر انرژی خلیج فارس بازدید کردند و با حضور در پتروشیمی های منطقه از نزدیک با روند فعالیت های جاری، دستاوردها و نیز برخی چالش های موجود آشنا می شود.
مدیران شرکت ملی صنایع پتروشیمی و نیز انجمن صنفی کارفرمایی پتروشیمی این هیئت بلند پایه را همراهی می کنند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

مسجدسلیمان میعادگاه کشف نفت در ایران
شیدا آریایی پور/حقوقدان،پژوهشگر
نمایشگاهی که فقط اسم بین‌المللی را یدک می کشد
شیدا آریایی پور/حقوقدان ، پژوهشگر