۰
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۹
کد مطلب : ۱۴۶۶۳۷

زلزله کیش را تعطیل کرد

رئیس ستاد مدیریت بحران کیش در پی وقوع زلزله ۵.۶ ریشتری صبح امروز از تعطیلی اداره‌ها، نهادهای دولتی و دانشگاه‌های این جزیره به جز دستگاه‌های امدادی خبر داد.
زلزله کیش را تعطیل کرد
   به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"،    سعید پورزادی در جلسه ستاد مدیریت بحران با اشاره به آمادگی کامل نیرو‌های امدادی جزیره اظهار داشت: براساس تصمیمات این ستاد، اداره‌ها و دانشگاه‌ها امروز تعطیل شده و واحد‌های بانک‌ها نیز به‌جز سامانه چکاوک تعطیل خواهد بود.
وی با بیان اینکه در مورد تعطیلی فردا نیز عصر امروز در جلسه آینده ستاد تصمیم‌گیری می‌شود، افزود: تعطیلی بازار‌ها نیز با مسئولیت مدیران این اماکن خواهد بود، اما ستاد مدیریت بحران توصیه می‌کند که مردم با توجه به خطراتی که وجود دارد به بازار‌ها مراجعه نکنند.
پورزادی بر فعالیت مجدد سایت‌های اسکان با محوریت شرکت عمران آب و خدمات تاکید کرد و افزود: دو فاز از نمایشگاه جهت شرایط اضطراری آماده بهره‌برداری است و اماکن دیگری نیز درحال بررسی می‌باشند.
وی با اشاره به برگزاری کنکور در روز‌های آینده گفت: تصمیم نهایی با هم‌فکری مسئولان دانشگاه‌ها اخذ خواهد شد.
این مسئول تصریح کرد: احتمالا پس‌لرزه‌ها ادامه خواهد داشت لذا مردم تا حد امکان در فضای باز باشند و در اماکن مسقف که اطمینان و ایمنی کافی ندارند حضور پیدا نکنند.
پورزادی از پایداری آب و برق و ذخیره آب، مواد غذایی و سوخت به میزان کافی خبر داد و تصریح کرد: اگر اتفاقی در شهر‌های همجوار داشته بیفتد آمادگی امدادرسانی داریم.
وی در پایان از فعال شدن حوزه سایبری خبر داد و تاکید کرد: اگر افرادی به هر نحو بخواهند جو عمومی را منقلب کنند، با رصد پلیس و مجموعه‌های امنیتی و برخورد جدی مواجه خواهند شد.
رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی جزیره کیش نیز در این نشست اظهار داشت: در این زمین‌لرزه ۲۴ نفر به این بیمارستان مراجعه کرده‌اند که مصدومیت تمامی آن‌ها به علت ترس از زلزله و فرار از این اتفاق بوده است.
مصطفی نادعلی‌نژاد اظهار داشت: عمده این آسیب‌دیدگی‌ها، پیچ‌خوردگی و زخم‌های سطحی است، اما سه تن به علت سقوط از ارتقاع دچار شکستگی شده‌اند و تحت مراقب ویژه قرار دارند.
وی با بیان اینکه تمام نیرو‌های بیمارستان این جزیره در حالت آماده‌باش هستند و فراخوانی آنان برای حضور در مواقع ضروری انجام شده است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


نحوه اقدام جهت سلب حضانت
شیدا آریایی پور/ کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی 
نفسم می گیرد در هوایی که .....
دکتر سمانه رحمت زاده