۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۲
کد مطلب : ۱۴۶۷۰۱

افزایش سرقت بنزین در سراسر آمریکا

در پی افزایش بهای سوخت در آمریکا، سرقت بنزین در سراسر آمریکا تبدیل به معضلی جدی در این کشور شده است.
افزایش سرقت بنزین در سراسر آمریکا
  به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"،    براساس گزارش فاکس نیوز، سارقان سوخت در آمریکا با سرقت سوخت داخل باک بنزین خودروها و پمپ های بنزین و یا از طریق هک کردن شبکه های خرده فروشی سوخت، سوخت سرقتی را با قیمت اندکی کمتر از بهای اصلی آن دوباره می فروشند.
آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می دهد 25 درصد خرده فروشان بنزین، شاهد افزایش چشمگیر سرقت بنزین در سال جاری در مقایسه با سال گذشته بوده‌اند.
کارشناسان در این باره می گویند سرقت سوخت از جایگاه داران، کار درستی نیست زیرا آنها کمترین مسئولیتی در قبال افزایش بی سابقه قیمت سوخت را دارند. این موضوعی ناراحت کننده است و کسی که بیشترین ضرر را در این شرایط می بیند، صاحبان جایگاه های سوخت هستند.
آنها معتقدند صاحبان جایگاه سوخت باید با بروز رسانی شبکه فروش خود و ایجاد زیرساخت های دارای فناوری های پیشرفته، امکان سرقت را به حداقل رسانده و آموزش های لازم را نیز به کارکنان خود بدهند.
پلیس ویرجینیا اخیرا مواردی را مشاهده کرده که در آن خودروهای زیادی در حال بیرون کشیدن بنزین از سکوهای یک جایگاه تعطیل بودند. تحقیقات در این زمینه نشان می دهد که سارقان از این سوخت های سرقتی یا داخل خودروی خود استفاده می کنند و یا آن را با قیمتی کمتر از قیمت اصلی از طریق اپلیکیشن های تلفن همراه و یا از طریق رسانه های اجتماعی می فروشند.
همچنین دوربین های امنیتی در سالت لیک سیتی، سارقی را مشاهده کرده‌اند که در حین بیرون کشیدن بنزین کامیونی که در محوطه بیرونی یک شرکت پارک شده بود، ناگهان خود سارق آتش می گیرد.
این در حالی است که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا از کنگره خواست تا مالیات فدرال سوخت را به مدت 3 ماه تعلیق کند.
براساس این گزارش، این پیشنهاد بایدن باعث کاهش 18 /4 سنتی بهای بنزین در هر گالن خواهد شد.
کاخ سفید اعلام کرد براساس محاسبات انجام شده، مصرف کنندگان با تعلیق مالیات سوخت فدرال و ایالتی، به طور متوسط حدود 50 سنت در هر گالن صرفه جویی خواهند کرد.
رئیس جمهور آمریکا هفته پیش نیز اظهار کرد دولت در نظر دارد به عنوان بخشی از حل بحران سوخت که به شکلی گسترده در سراسر آمریکا اتفاق افتاده، از کارت های تخفیفی سوخت برای کاهش فشار ناشی از افزایش بی سابقه بهای آن استفاده کند.
پیشنهاد استفاده از کارت های تخفیفی سوخت، یکی از مسکن های موقت مالی برای کمک به کاهش هزینه های سوخت مردم آمریکاست در حالی که پیاده سازی این پیشنهاد پیش از این با مقاومت روبرو شده بود. حدود 2 ماه پیش و پس از ارائه این طرح، شورای دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا ضمن رد آن، اظهار کردند ارائه این کارت ها می تواند اثرات غیرمنتظره‌ای در افزایش تورم داشته باشه و راهکاری هزینه بردار و مشکل آفرین برای قشر ضعیف جامعه است.
کارت های تخفیفی سوخت تنها یکی از چندین راهکاری است که دولت بایدن آن را مورد توجه قرار داده در حالیکه کاخ سفید امیدوار است با اجرای این طرح در انتخابات ماه نوامبر تغییری به نفع خود ایجاد کند.
علاوه بر کارت های تخفیفی سوخت، قطع دریافت مالیات بر سوخت برای مصرف کنندگان به ازای 18/4 سنت در هر گالن، یکی دیگر از طرح های دولت بایدن در راستای مقابله با افزایش قیمت سوخت است.
پالایشگاه های نفت معتقدند توانایی آنها در تولید بیشتر بنزین و سوخت های دیزلی محدود است و این بدان معناست که تا زمان افزایش تقاضا و کاهش عرضه، قیمت ها همچنان بالاست.
بایدن هفته گذشته در نامه‌ای به شرکت نفت و گاز اکسون موبیل گفت: پالایشگاه ها از این بحران سود سرشاری بدست آورده و در بحبوحه افزایش تورم و تلاش زیاد خانواده ها برای پرکردن مخزن بنزین خودروهایشان، حاشیه سود بالایی بدست آورده‌اند و باید با افزایش ظرفیت استخراج خود به کاهش بهای سوخت کمک کنند.
بهای جهانی نفت در پی تهاجم روسیه به اوکراین و تشویق کشورهای اروپایی به تحریم نفت روسیه از سوی آمریکا و قطع خرید انرژی از روسیه، افزایش چشمگیری یافته است.
در حالی که دولت بایدن به علت افزایش بی سابقه تورم، مورد تهاجم سنگین جمهوری خواهان قرار گرفته، اما بایدن افزایش بی سابقه بهای نفت و بنزین و این تورم افسار گسیخته را به گردن پوتین و تهاجم وی به اوکراین انداخت.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

چرا بزرگ‌ترین توسعه‌دهنده گاز جهان، «ساختمان استاندارد» ندارد؟
فاطمه هلیسائی/رییس روابط عمومی شرکت مهندسی  و توسعه گاز ایران
تقویت دیپلماسی انرژی اولویت امروز کشور
حشمت اله رضایی؛ کارشناس انرژی