۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۱
کد مطلب : ۱۴۶۷۲۵

احتمال تعطیل شدن بزرگ‌ترین پتروشیمی جهان

ممکن است شرکت BASF آلمان مجبور شود به خاطر کمبود گاز بزرگ‌ترین مجتمع پتروشیمی جهان را تعطیل کند.
احتمال تعطیل شدن بزرگ‌ترین پتروشیمی جهان
   به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"،   این احتمال وجود دارد که شرکت BASF آلمان به خاطر نبود گاز مجبور شود فعالیت بزرگ‌ترین مجتمع پتروشیمی جهان در شهر لودویگسهافن آلمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ متوقف کند.
طی روزهای گذشته روسیه صادرات گاز به آلمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ 60 درصد کاهش داده و این شرکت دلیل احتمال توقف فعالیت‌اش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ همین مسئله عنوان کرده است.
شرکت BASF آلمان سال‌هاست که از گاز روسیه برای تولید نیرو و مواد اولیه استفاده می‌کند. این شرکت می‌گوید افت تامین گاز از سوی روسیه به تهدیدی برای ادامه فعالیت بزرگ‌ترین کارخانه پتروشیمی جهان تبدیل شده است.
پیتر وستر‌هِید، کارشناس ارشد BASF، در این باره می‌گوید: توقف تولید در این مجمع موضوع بسیار بزرگی است. ما قبلا چنین شرایطی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تجربه نکرده‌ایم و حتی تصور آن هم سخت است.
این مجتمع پتروشیمی 200 واحد تولیدی دارد و 4 درصد کل مصرف گاز آلمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به خود اختصاص داده و مساحت آن 10 کیلومتر مربع برآورد می‌شود. 60 درصد گاز مصرف این شرکت صرف تولید نیرو و 40 درصد آن هم به عنوان مواد اولیه برای تولید محصولات شیمیایی نظیر استیلن و آمونیاک مورد استفاده قرار می‌گیرد.
شرکت BASF آلمان البته گفته که اگر بتواند حجم گاز دریافتی خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به میزان 50 درصد سطح قبلی نگه دارد، به فعالیت خود ادامه خواهد داد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

چرا بزرگ‌ترین توسعه‌دهنده گاز جهان، «ساختمان استاندارد» ندارد؟
فاطمه هلیسائی/رییس روابط عمومی شرکت مهندسی  و توسعه گاز ایران
تقویت دیپلماسی انرژی اولویت امروز کشور
حشمت اله رضایی؛ کارشناس انرژی