۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۸
کد مطلب : ۱۴۷۵۳۰

سهامداران پتروپالایشگاه شهیدسلیمانی

معاون وزیر نفت با برشمردن اسامی سهامداران پتروپالایشگاه شهید قاسم سلیمانی گفت: امیدواریم با توجه به انسجام شکل‌گرفته، این پروژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن اجرا شود.
سهامداران پتروپالایشگاه شهیدسلیمانی
   به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"،  هوشنگ فلاحتیان در آیین امضای مشارکت‌نامه تأمین مالی و احداث پتروپالایشگاه «شهید قاسم سلیمانی» و پالایشگاه «مروارید مکران» به احداث پتروپالایشگاه شهیدسلیمانی با ظرفیت روزانه ۳۰۰ هزار بشکه نفت‌خام سنگین در مجاورت پالایشگاه ستاره خلیج فارس اشاره و اظهار کرد: اراضی مورد نیاز برای احداث این پالایشگاه عظیم به متراژ ۷۰۰ هکتار با حمایت و همراهی محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهوری و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) تأمین شده است، اگر کمک دوستان نبود، ما هم اکنون در این نقطه نبودیم.
وی با یادآوری نشست متعدد با بانک‌ها برای تأمین مالی احداث پتروپالایشگاه شهیدسلیمانی افزود: مقرر شد هلدینگ خلیج‌فارس، هلدینگ‌ اقتصادی تدبیر انرژی، هلدینگ سرمایه‌گذاری اهداف، هلدینگ بانک ملی و هلدینگ بانک رفاه کارگران هر کدام ۱۵ درصد و بانک ملت و بانک تجارت هر کدام  ۷.۵ درصد سهام این پتروپالایشگاه را در اختیار گیرند. سهم شرکت ملی پالایش و وپخش فرآورده‌های نفتی هم در این پروژه ۱۰ درصد تعیین شده است.
معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت با بیان اینکه امیدواریم با توجه به انسجام شکل‌گرفته، این پروژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن اجرا شود، تصریح کرد: وزارت نفت طبق بند «ط» تبصره «یک» قانون بودجه ۱۴۰۱ مجاز به احداث این پالایشگاه (شهیدسلیمانی) شده است و  تکیه ما در احداث این پتروپالایشگاه بخش غیردولتی بوده است.
تفاهم‌نامه مشارکت و تأمین مالی ساخت پتروپالایشگاه «شهید قاسم سلیمانی» با ظرفیت پالایش روزانه ۳۰۰ هزار بشکه‌ نفت خام سنگین و پالایشگاه «مروارید مکران» با ظرفیت پالایش روزانه ۳۰۰ هزار بشکه نفت خام سنگین و فوق سنگین امروز با حضور رئیس‌جمهوری امضا شد.
سهامداران پتروپالایشگاه شهیدسلیمانی کدام هلدینگ‌ها و بانک‌ها هستند؟
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

چرا بزرگ‌ترین توسعه‌دهنده گاز جهان، «ساختمان استاندارد» ندارد؟
فاطمه هلیسائی/رییس روابط عمومی شرکت مهندسی  و توسعه گاز ایران
تقویت دیپلماسی انرژی اولویت امروز کشور
حشمت اله رضایی؛ کارشناس انرژی