۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰
کد مطلب : ۱۴۸۶۴۷

هشدار سیلاب ناگهانی در ۹ استان

سازمان هواشناسی با صدور هشدار سیلاب ناگهانی و آب‌گرفتگی معابر در ۹ استان از فراهم شدن شرایط برای وقو ع پدیده گردوخاک در کرمانشاه، ایلام و خوزستان خبر داد.
هشدار سیلاب ناگهانی در ۹ استان
   به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"،  بر اساس تحلیل نقشه‌های همدید و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی 3 روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در شمال و شرق هرمزگان و ارتفاعات جنوب و غرب کرمان رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و گردوخاک در مناطق مستعد پیش‌بینی شده است.
روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در برخی مناطق استان‌های واقع در شمال غرب و زاگرس مرکزی و جمعه در برخی مناطق شمال غرب این شرایط پیش‌بینی می‌شود.
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی تا روز چهارشنبه شرایط برای وقوع پدیده گردوخاک در برخی مناطق استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان مهیاست.
توصیف سامانه: رشد ابرهای همرفتی همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت
نوع مخاطره: رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت گاهی گردوخاک
منطقه اثر:
دوشنبه 1401/06/28: مرکز و غرب کرمان، شرق و شمال فارس، جنوب و غرب اصفهان، شرق کهگیلویه و بویراحمد، شرق چهارمحال و بختیاری.
سه‌شنبه 1401/06/29: جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب غرب کرمان، شرق و شمال فارس، شرق کهگیلویه و بویراحمد، شرق چهارمحال و بختیاری، جنوب و غرب اصفهان، شرق لرستان و جنوب غرب مرکزی.
اثر مخاطره: احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و مسیل‌ها، احتمال صاعقه، احتمال آب‌گرفتگی معابر بطور محلی، احتمال آسیب به سازه‌های موقت
توصیه: احتیاط در تردد از حاشیه مسیل‌ها و عدم توقف در حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو، اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از خسارت به صنعت کشاورزی. 
توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد(جنوب شرقی) و افزایش ارتفاع امواج
نوع مخاطره: افزایش ارتفاع موج در نواحی ساحلی و دور از ساحل میانگین 1 تا 1.5 متر
منطقه اثر:
دوشنبه 1401/06/28: دریای عمان، تنگه هرمز و نواحی شرقی خلیج فارس، در استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان.
اثر مخاطره: احتمال غرق شدن شناگران، احتمال آسیب به قفس‌ها و تورهای صیادی، اختلال در تردد‌های دریایی و خطر خسارت به شناور‌های کوچک و سبک و تفریحی.
توصیه: محدودیت و احتیاط در فعالیت‌های دریایی از جمله فعالیت‌های تفریحی، تردد با شناورهای سبک و قایق‌های صیادی، تمهیدات پیشگیرانه از خسارات احتمالی. 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما