۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۶
کد مطلب : ۱۵۰۳۰۶

کاهش صادرات نفت عراق به آمریکا

صادرات نفت عراق به آمریکا از ۵۰۳ هزار بشکه در روز طی دو هفته گذشته به روزانه ۱۴۱ هزار بشکه در هفته گذشته کاهش یافت.
کاهش صادرات نفت عراق به آمریکا
  به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"، اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد که کاهش قابل توجهی در صادرات نفت عراق به آمریکا ثبت کرده است و میانگین آن  در هفته گذشته به ۱۴۱ هزار بشکه در روز رسیده است.
این اداره در گزارشی اعلام کرد: میانگین واردات نفت خام آمریکا در هفته گذشته از نُه کشور به  چهار میلیون و ۷۷۸ هزار بشکه در روز رسید که نسبت به هفته گذشته ۷۲۵ هزار بشکه در روز کاهش داشت که به ۵.۵۰۳ میلیون بشکه در روز رسیده بود.
بر اساس این گزارش، صادرات نفت عراق به آمریکا در هفته گذشته به طور متوسط ​​۱۴۱ هزار بشکه در روز بود که نسبت به هفته قبل از آن که صادرات نفت به آمریکا به طور متوسط ​​۵۰۳ هزار بشکه در روز بود، کاهش داشت.
اطلاعات انرژی آمریکا می‌گوید، بیشتر واردات نفتی آمریکا در هفته گذشته از کانادا با نرخ ۳.۰۷۶ میلیون بشکه در روز و پس از آن مکزیک با نرخ ۵۲۸ هزار بشکه در روز و واردات نفتی از برزیل به طور میانگین ۳۰۷ هزار بشکه در روز و سپس عربستان با نرخ ۲۱۱ هزار بشکه در روز بوده است.
به گفته این اداره، میزان واردات نفت خام آمریکا از نیجریه به طور متوسط ۱۸۱ هزار بشکه در روز، از کلمبیا با نرخ ۱۴۳ هزار بشکه در روز، از اکوادور با نرخ ۱۰۱ هزار بشکه در روز و از لیبی با نرخ ۹۰ هزار بشکه در روز بوده است در حالی که هیچ مقداری از روسیه وارد نکرده است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

 ضرورت تشکیل کمیته رگولاتوری برای نظارت بر کیفیت قیر 
 دکتر مسعود اسفندیار/مدرس دانشگاه و تحلیلگر مسائل اقتصادی