۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۲
کد مطلب : ۱۵۰۳۱۸

امضای قرارداد ۲۷ ساله LNG بین چین و قطر

شرکت "قطر انرژی" روز دوشنبه توافق ۲۷ ساله ای برای فروش و خرید گاز طبیعی مایع (ال‌ان‌جی) با شرکت سینوپک چین منعقد کرد که یکی از طولانی‌ترین قراردادها در تاریخ قراردادهای ال‌ان‌جی به شمار می آید.
امضای قرارداد ۲۷ ساله LNG بین چین و قطر
  به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"،  سعد الکعبی، مدیر شرکت "قطر انرژی" پیش از امضای این قرارداد در دوحه، به رویترز گفت: امروز نقطه عطف مهمی برای نخستین توافق فروش و خرید برای پروژه "نورت فید ایست" به شمار می آید که بر اساس آن چهار میلیون تن برای مدت ۲۷ سال به سینوپک چین فروخته خواهد شد.
الکعبی خاطرنشان کرد این قرارداد حاکی است قراردادهای بلندمدتی وجود دارند که برای فروشنده و خریدار از اهمیت فراوانی برخوردار هستند.
بر اساس این گزارش، نورت فیلد بخشی از بزرگترین میدان گازی جهان به شمار می آید. قطر با ایران شریک در این میدان گازی شریک است. بخش ایرانی آن، پارس جنوبی است.
"شرکت قطر انرژی سال جاری قراردادهایی برای "نورت فیلد ایست" امضا کرد که نخستین مرحله و فاز بزرگ برنامه توسعه دو مرحله‌ای "نورت فیلد" به شمار می آید. این برنامه شامل شش واحد ال‌ان‌جی است که ظرفیت مایع سازی گاز سالانه قطر را از ۷۷ میلیون تن به ۱۲۶ میلیون تن ارتقاء می دهد.
در حال حاضر این شرکت قراردادهایی با شرکا برای مرحله دوم توسعه "نورت فیلد ساوت" امضا کرده است.
کعبی خاطرنشان کرد:‌ ما از قرارداد با سینوپک بسیار خرسندیم زیرا پیش تر رابط بلندمدتی داشته‌ایم. همچنین این قرارداد سبب می شود روابط دو کشور به اوج جدیدی برسد می‌رساند. این توافق همکاری تا دهه ۲۰۵۰ ادامه دارد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


نحوه اقدام جهت سلب حضانت
شیدا آریایی پور/ کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی 
نفسم می گیرد در هوایی که .....
دکتر سمانه رحمت زاده