۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۹
کد مطلب : ۱۵۰۳۹۳

نگرانی روسیه از غارت ثروت‌های نفتی یمن

معاون نماینده روسیه در سازمان ملل از اقدامات غرب در غارت ثروت‌های نفتی یمن ابراز نگرانی کرد.
نگرانی روسیه از غارت ثروت‌های نفتی یمن
  به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"، معاون نماینده روسیه در سازمان ملل در سخنرانی خودش در نشست ویژه سازمان ملل، درباره گام‌های یکجانبه غرب برای صادرات نفت از یمن بدون هماهنگی با طرف‌های یمنی ابراز نگرانی کرد.
او در این خصوص گفت: کشور‌های غربی با اصرار بر صادرات نفت از یمن، تلاش‌های ریشه‌ای مانند روند صلح در این کشور را به خطر می‌اندازند. می‌خواهم درباره این خطر که پیامد منفی بر بحران‌های دیگر داشته است، هشدار دهم.
شایان ذکر است بیش از ۱۴ میلیارد دلار درآمد فروش نفت یمن را ائتلاف سعودی و عناصر وابسته به آن در طول سال‌های جنگ، غارت کرده اند. بیش از ۷۰ درصد از بودجه یمن سرقت می‌شود و یمنی‌ها از پرداخت حقوق هایشان محروم می‌شوند. علی محمد طعیمان، استاندار مأرب که دولت نجات ملی در  صنعا او را منصوب کرده است، این آمار‌ها را فاش کرد.
براساس افشاگری این مقام یمنی کشور‌های ائتلاف متجاوز، این درآمد‌ها را غارت می‌کنند. یکی از مسئولان ائتلاف متجاوز در مصاحبه با شبکه بی بی سی، اعتراف کرد درآمد‌های نفتی یمن به بانک الاهلی عربستان واریز می‌شود که این کار جنایت و خیانت بزرگی است و باعث شده بیش از یک میلیون کارمند دولتی از دریافت حقوق‌های خود محروم شوند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


نحوه اقدام جهت سلب حضانت
شیدا آریایی پور/ کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی 
نفسم می گیرد در هوایی که .....
دکتر سمانه رحمت زاده