۰
۱
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۸
کد مطلب : ۱۵۲۳۰۵

فشار آمریکا بر چین برای توقف واردات نفت ایران

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در گفت‌وگویی از قصد واشنگتن برای افزایش فشار بر چین جهت جلوگیری از واردات نفت ایران خبر داد.
فشار آمریکا بر چین برای توقف واردات نفت ایران
  به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"، رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در گفت‌وگویی با این شبکه گفت که آمریکا با تلاش برای به اجرا درآوردن تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران، فشار بر چین را جهت متوقف کردن واردات نفت از ایران افزایش خواهد داد.
مالی  با ادعای این که «چین مقصد اصلی صادرات قاچاق ایران است» اظهار داشت که مذاکرات برای منصرف کردن چین از خریداری نفت ایران «شدت خواهد گرفت.»
او گفت: آمریکا اقداماتی را که لازم باشد برای جلوگیری از صادرات نفت ایران و ممانعت از خریداری آن توسط دیگر کشورها انجام خواهد داد.
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران تاکید کرد: ما هیچ یک از تحریم‌های‌مان را علیه ایران، به‌ویژه در زمین فروش نفت ایران کاهش نداده‌ایم.
تحریم‌ها علیه صادرات نفت ایران، با خروج دولت پیشین آمریکا از توافق هسته‌ای در سال ۲۰۱۸ و بازگردانده شدن تحریم‌های این کشور علیه ایران، دوباره به اجرا درآمدند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


............ پاره نکنین ایران آخر سر شکستتون میده خود آمریکا و اروپا بدتر از همه منزوی شده دارین از گشنگی می‌میرین احتیاج. به ایران بودن دارین بیشترین ضربه شامل خودتون