۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰
کد مطلب : ۱۵۲۳۲۱

بزرگ‌ترین میدان گازی اروپا تعطیل می‌شود

وزیر معادن هلند اعلام کرده به خاطر افزایش خطر زلزله بزرگ‌ترین میدان گازی اروپا تعطیل خواهد شد.
بزرگ‌ترین میدان گازی اروپا تعطیل می‌شود
 ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌  به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"، هانس ویجلبریف، وزیر معادن هلند، اعلام کرد که دولت این کشور می‌خواهد تولید گاز از میدان گازی گرونینگن را طی ماه‌های آینده متوقف کند.
این میدان گازی هم‌اکنون با ظرفیت کمی در حال فعالیت است اما این مقام هلندی می‌گوید به خاطر افزایش احتمال بروز زلزله ادامه فعالیت این میدان گازی بسیار خطرناک خواهد بود.
ویجلبریف گفت: ما نمی‌خواهیم این میدان گازی را بیش از این باز نگه داریم. من این کار را انجام نخواهم داد؛ چراکه این به معنای افزایش خطر وقوع زلزله است که من نمی‌خواهم مسئولیت آن را برعهده داشته باشم.
وزیر معادن هلند ادامه داد: موضوع بسیار بسیار ساده است. هر کسی که دانش کمی از خطر زلزله داشته باشد به من می‌گوید که ادامه تولید گاز از میدان گرونینگن بسیار خطرناک خواهد بود. من کاملا قانع شده‌ام که تعطیل کردن این میدان منطقی است.
ویجلبریس گفته که می‌خواهد از روز یک اکتبر این میدان را تعطیل کند البته این اقدام بستگی به آن دارد که اتحادیه اروپا پس از زمستان گاز کافی داشته باشد.
وی گفت: اگر نیاز باشد این میدان تا اکتبر سال 2024 به فعالیت خود ادامه خواهد داد.
ارزیابی‌ها حاکی از آن است که ارزش ذخایر گازی این میدان یک تریلیون دلار است و از سال 1963 تولید گاز این میدان آغاز شده و در بیشینه خود که 10 سال پیش بود 50 میلیارد مترمکعب در سال تولید گاز داشته است، اما پس از آنکه عملیات استخراج گاز از این میدان به وقوع زلزله و به خطر افتادن خانه‌ها و مناطق اطراف آن منجر شد، نهایتا دولت هلند تولید گاز از این میدان را کاهش داد. تاکنون 160 هزار مورد ادعای خسارت به خاطر زلزله‌های مرتبط با عملیات برداشت گاز از این میدان مطرح شده است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی