۰
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۷
کد مطلب : ۱۵۵۱۹۸

رونمایی از کتاب «کاربرد شبکه‌های عصبی مصنوعی در مهندسی نفت»

همزمان با بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، کتاب «کاربرد شبکه‌های عصبی مصنوعی در مهندسی نفت» تألیف یکی از کارشناسان ارشد شرکت ملی حفاری ایران، رونمایی شد.
رونمایی از کتاب «کاربرد شبکه‌های عصبی مصنوعی در مهندسی نفت»
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"، رضا محمدی، سرپرست تعبیر و تفسیر نمودارهای پتروفیزیکی اداره کل خدمات نمودارگیری مدیریت خدمات ویژه حفاری شرکت، به‌عنوان نویسنده کتاب، توضیح داد: کاربرد انواع شبکه‌ عصبی در علوم و صنایع مختلف از جمله صنعت نفت و گاز در بهبود تشخیص اهداف و حل مسائل متعدد در صنایع بالادستی و پائین‌دستی، از اکتشاف تا بهره‌برداری، به‌طور روز افزون درحال افزایش است و هدف از استفاده از این شیوه‏ حل مسئله، یافتن پاسخ‏‌های دقیق‏‌تر، در زمان کوتاه‌تر و مقرون‏ به صرفه‌تر است.
نویسنده که از کارکنان نخبه شرکت با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی اکتشاف نفت است با اشاره به اینکه این کتاب را با همکاری یکی از کارشناسان ارشد مهندسی نفت به رشته تحریر در آورده است، گفت: کتاب کاربرد شبکه‌های عصبی مصنوعی در مهندسی نفت به‌معرفی شبکه‌های عصبی و روش‌های پرکابرد مورد استفاده در زمینه مهندسی نفت، به‌ویژه اکتشاف نفت و عوارض زیر سطحی  می‏‌پردازد.
وی افزود: این کتاب در چهار فصل گردآوری شده که فصل اول به مقدمه‌ای بر شبکه‌های عصبی مصنوعی پرداخته و تاریخچه‏، ایده استفاده از آنها و تقسیم‌بندی کلی انواع شبکه‏ ارائه شده و انواع شبکه‌ها از جمله شبکه‌های بانظارت، بدون نظارت، منطق فازی و چندین شبکه‏ دیگر در فصل دوم مورد بحث قرارگرفته است.
سرپرست تعبیر و تفسیر نمودارهای پتروفیزیکی اداره کل خدمات نمودارگیری مدیریت خدمات ویژه حفاری شرکت اظهار کرد:  فصل‌های سوم و چهارم کتاب به نشانگرهای لرزه‌ای و سرانجام کاربرد شبکه‌های عصبی در شناسایی عوارضی مانند گنبدهای نمکی، دودکش‏‌های گازی و گسل‌ها اختصاص دارد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


نحوه اقدام جهت سلب حضانت
شیدا آریایی پور/ کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی 
نفسم می گیرد در هوایی که .....
دکتر سمانه رحمت زاده