۰
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۹
کد مطلب : ۱۵۵۲۰۹

۵قرارداد تولید بار اول نفتی با شرکت‌های دانش‌بنیان

۵ قرارداد تولید بار اول بین دو شرکت ملی حفاری ایران و شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب با شرکت‌های دانش‌بنیان به ارزش ۱۱ میلیارد یورو امضا شده است.
۵قرارداد تولید بار اول نفتی با شرکت‌های دانش‌بنیان
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"،شرکت ملی حفاری ایران با امضای 2 قرارداد بار اول پروژه «طراحی و ساخت ابزار حافظه‌دار اندازه‌گیری دما و فشار درون چاهی با دمای 150 درجه سانتی‌گراد و فشار 15000 psi» و «طراحی و ساخت دستگاه کنترل و تحلیل بستن اتصالات لوله‌های جداری چاه‌های نفت و گاز (جم سیستم)» به ترتیب با دو شرکت دانش‌بنیان «آریا ایرانیان» و «توسعه فناوری مهراد پارس» منعقد شد.
شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب نیز سه قرارداد تولید بار اول با عناوین «طراحی، ساخت و ارائه خدمات دستگاه اندازه گیری جریان چندفازی سیار (MPFM)»، «طراحی، ساخت و خدمات رفع باگ نرم افزار شبیه‌ساز جریان چند فازی در حالت پایا (Flow Pro)» و «طراحی، نصب و راه‌اندازی چهار دستگاه پمپ چندفازی 260 PerLa برای تلمبه خانه چندفازی اهواز -4 به ترتیب با شرکت‌های دانش‌بنیان «فناوران فراسنجش شریف»، «مدیریت پروژه‌های صنعتی ابدال» و «اکسین گاز پمپ» منعقد کرد.
ارزش مجموع این 5 قرارداد، بیش از 11 میلیارد یورو اعلام شده است.
در این برنامه، موافقت‌نامه همکاری در زمینه تعریف 4 پروژه دانش‌بنیان مابین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری به ارزش 300 میلیون دلار، به امضا رسید.
موافقت‌نامه همکاری در زمینه تعریف 8 پروژه دانش‌بنیان به ارزش 200 میلیون دلار نیز به امضای شرکت نفت و انرژی پاسارگاد و معاونت توسعه اقتصاد دانش‌بنیان رسید.
شرکت ملی نفت ایران یک موافقت‌نامه همکاری نیز در زمینه بومی‌سازی تجهیز حفاری هدایت‌پذیر دورانی RSS با معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان منعقد کرد.
موافقت‌نامه همکاری در زمینه تعریف 3 پروژه دانش‌بنیان به ارزش 150 میلیون دلار نیز مابین شرکت مهندسی و توسعه سروک آذر و مرکز راهبری ستادهای اقتصاد دانش‌بنیان منعقد شد.
شرکت توسعه پترو ایران و پارک فناوری پردیس نیز در زمینه همکاری در مگاپروژه مشارکت مهندسی برنامه‌ریزی و نظارت اجرای پروژه میدان بینک موافقت‌نامه امضا کردند. این شرکت همچنین یک پروژه دیگر با عنوان حفاری و توسعه چاه‌های آب ژرف با مرکز راهبری ستادهای دانش‌بنیان منعقد کرد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی