۱
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ - ۰۷:۲۶
کد مطلب : ۱۵۹۰۰۰

روسیه: آمریکا نفت سوریه را به سرقت می‌برد

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه سه‌شنبه شب گفت که آمریکا با ایجاد یک شبه حکومت کُردی در سوریه، نفت و غلات این کشور را به سرقت می‌برد.
روسیه: آمریکا نفت سوریه را به سرقت می‌برد
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"، لاوروف در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با نبیل عمار همتای تونسی خود در مسکو افزود: آمریکا شبه حکومت کُردی در سوریه ایجاد کرده و غلات و نفت را از طریق آن قاچاق می‌کند.
وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه مسکو در چارچوب سازوکار آستانه درباره سوریه با ترکیه و ایران همکاری می‌کند، گفت: به دلیل تحریم‌های غرب مشکلات جدی در اقتصاد سوریه وجود دارد.
وی افزود: رفتار آمریکا در شرق فرات واقع در شمال سوریه بر اقتصاد تأثیر منفی می‌گذارد زیرا واشنگتن با ایجاد یک شبه حکومت کردی، نفت و غلات سوریه را قاچاق می‌کند.
لاوروف در خصوص مساله فلسطین نیز تاکید کرد که کشورش به تلاش خود برای از سرگیری مذاکرات مستقیم فلسطین و (رژیم) اسرائیل ادامه خواهد داد و این تنها راه اجرای قطعنامه‌های فعلی سازمان ملل است.
وزیر خارجه روسیه گفت که بهبود اوضاع در کل خاورمیانه در درازمدت بدون حل مساله فلسطین بر مبنای حقوق بین المللی دشوار است.
نیروهای اشغالگر آمریکا در منطقه جزیره سوریه با همکاری نیروهای شبه نظامی کٌرد موسوم به قسد، اقدام به غارت منابع ملی آن کشور مانند نفت و محصولات استراتژیک از قبیل گندم و جو و محروم کردن اهالی از منابعشان از یک طرف و تحت فشار قرار دادن آنها از طرف دیگر می‌کنند تا آنها را مجبور به پیوستن جوانانشان به تشکیلات وابسته به خودشان کنند.
این اقدام در راستای سیاست هدفمند اشغالگران آمریکایی در سوریه با هدف ایجاد هرج و مرج و طولانی کردن بحران در آن کشور انجام می‌گیرد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


نحوه اقدام جهت سلب حضانت
شیدا آریایی پور/ کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی 
نفسم می گیرد در هوایی که .....
دکتر سمانه رحمت زاده