۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۱
کد مطلب : ۱۶۴۰۳۵

افزایش قیمت سوخت در امارات

قیمت بنزین سوپر ۹۸ در هر لیتر ۳.۱۵ درهم است، در حالی که قیمت بنزین سوپر ۹۵ در ماه مارس ۳.۰۳ درهم بود. قیمت بنزین سوپر ۹۵ در مقایسه با ماه گذشته که ۲.۹۲ درهم بود، در ماه آوریل ۳.۰۳ درهم است.
افزایش قیمت سوخت در امارات
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"،کمیته قیمت سوخت امارات، قیمت بنزین و گازوئیل را برای ماه آوریل 2024 اعلام کرد. نرخ‌ها از یک آوریل اعمال شده است.
 قیمت بنزین در امارات از فوریه به بعد افزایش یافته است و این سومین ماه افزایش قیمت متوالی است. کمیته قیمت سوخت امارات، قیمت بنزین و گازوئیل را برای ماه آوریل 2024 اعلام کرد که از ابتدای این ماه میلادی اجرا شده است.
قیمت بنزین سوپر 98 در هر لیتر 3.15 درهم است، در حالی که قیمت بنزین سوپر 95 در ماه مارس 3.03 درهم بود. قیمت بنزین سوپر 95 در مقایسه با ماه گذشته که 2.92 درهم بود، در ماه آوریل 3.03 درهم است.
قیمت بنزین E-Plus91 که در ماه مارس به ازای هر لیتر 2.85 درهم بود، در آوریل برای هر لیتر 2.96 درهم است. گازوئیل نیز 3.09 درهم به ازای هر لیتر است که در مقایسه با 3.16 درهم در ماه گذشته، افزایش یافته است.
قیمت بنزین و گازوئیل چگونه تعیین می‌شود؟
از سال 2015، قیمت سوخت در امارات مطابق با بازارهای بین‌المللی در حال حرکت است. قیمت‌ها توسط کمیته قیمت سوخت به ریاست معاون وزیر نیرو تعیین می‌شود. این کمیته شامل اعضای وزارتخانه‌های انرژی و دارایی و همچنین مدیران عامل توزیع Adnoc و شرکت ملی نفت امارات است.
از آن جایی که یارانه‌های سوخت باعث افزایش مصرف و صرفه جویی کمتر می شود، امارات متحده تصمیم گرفت قیمت بنزین را به قیمت نفت مرتبط کند تا مصرف سوخت را منطقی‌تر کرده و استفاده از حمل‌و‌نقل عمومی در بلندمدت را تشویق کند. همچنین برای استفاده از سوخت های جایگزین انگیزه ایجاد کند.
 این کمیته هنگام تصمیم‌گیری در مورد قطعات سوخت، تنها به یک بازار جهانی متکی نیست. میانگین قیمت‌های جهانی و همچنین هزینه‌های عملیاتی شرکت‌های توزیع را در نظر می‌گیرد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی