۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۹
کد مطلب : ۱۶۵۴۸۷

استقرار دکل میدان گازی مختار/حفاری از ۱۵ تیر‌

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: در ۵ ماه گذشته ۶ یا ۷ سفر مسئولان وزارت نفت به استان داشته‌اند و هم اکنون کار به طور نسبی با سرعت خوبی در حال اجرا است و ۱۵ تیر ماه دکل مستقر و آغاز عملیات حفر چاه دوم را آغاز می‌کنیم.
استقرار دکل میدان گازی مختار/حفاری از ۱۵ تیر‌
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"،معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۵ تیر ماه دکل مستقر و آغاز عملیات حفر چاه دوم میدان گازی مختار را آغاز می‌کنیم.
احسان عسکری اظهار داشت: میدان مختار یکی از میادین 4 گانه مستقر در مناطق سردسیری استان کهگیلویه و بویراحمد بوده که در کنار آن 3 تا میدان نفتی داریم که امیدوارم فعال و در اختیار توسعه قرار بگیرند.
وی با اشاره به اینکه  یک فعالیت بسیار گسترده‌‌ای آغاز خواهد شد که منطقه ویژه نفت و گاز را شکل خواهد داد، عنوان کرد: این طرح بزرگ اقتصادی در زمینه اشتغال، درآمد و هم پشتیبانی صنایع آثار بزرگی برجای خواهند گذاشت و میدان مختار با میادین گاز عسلویه لینک خواهد شد
عسکری ابراز کرد: میدان گازی مختار 30 کیلومتر طول و 6 کیلومتر عرض دارد و علاوه بر اینکه از مخزن استفاده خواهد شد در فصل گرم سال گاز به مخزن تزریق می‌شود و در فصل سرد سال به ناترازی گاز در کشور کمک خواهد کرد و در واقع این میدان نه در سطح استان بلکه در سطح ملی آثار مهمی بر اقتصاد کشور خواهد داشت.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: در 5 ماه گذشته 6 یا 7 سفر مسئولان وزارت نفت به استان داشته‌اند و هم اکنون کار به طور نسبی با سرعت خوبی در حال اجرا است و 15 تیر ماه دکل مستقر و آغاز عملیات حفر چاه دوم را آغاز می‌کنیم.
عسکری بیان کرد: میدان گازی مختار بویراحمد 109 میلیارد متر مکعب ظرفیت دارد و با ذخیره بیش از 20 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در ارز آوری، ایجاد اشتغال پایدار و همچنین جبران بخشی از ناترازی گاز در کشور موثر واقع می‌شود.
منبع:تسنیم 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی