۱
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۸
کد مطلب : ۱۶۵۵۶۷

پیش‌بینی وزش باد شدید و توفان لحظه‌ای در تهران

هواشناسی استان تهران توصیه کرده تا احتیاط در عبور و مرور جاده‌ای، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت و سست مانند داربست‌ها، عدم استقرار در تاسیسات و مکان‌های مرتفع مانند برج‌ها و دکل‌ها، اجتناب از پرواز گلایدر و هواپیماهای سبک و بالگرد، عدم تردد و توقف کنار درختان و سازه های ناتمام، مستحکم سازی پوشش گلخانه ها، احتیاط کامل در انجام امور عمرانی، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی مد نظر قرار گیرد.
پیش‌بینی وزش باد شدید و توفان لحظه‌ای در تهران
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"،اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به وزش باد خیلی شدید، توفان لحظه‌ای، گرد و خاک هشدار سطح نارنجی صادر کرد.
 اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی‌ و اشاره به وزش باد خیلی شدید، توفان لحظه‌ای، گرد و خاک اعلام کرد: با توجه به هشدار سطح زرد ۱۹ خرداد ۱۴۰۳، از ظهر دوشنبه ۲۱ خرداد تا پایان روز سه شنبه ۲۲ خرداد، در بعضی ساعات به ویژه بعد از ظهر و شب، وزش باد خیلی شدید، توفان لحظه‌ای، خیزش یا انتقال گرد و خاک در استان تهران به ویژه مناطق غربی، جنوبی، مرکزی و ارتفاعات پیش بینی می‌شود.
در این شرایط جوی سقوط بعضی اجسام از ارتفاع و خسارت به سازه‌های موقت مانند داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی و تجهیزات موجود در نقاط مرتفع مانند برج‌ها و دکل‌ها، خطر شکستن درختان کهنسال و نهال‌ها، در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک، گاهی گسترش گرد و خاک از استان‌های همجوار و کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید، دور از انتظار نیست.
بدنبال این امر، اداره کل هواشناسی استان تهران توصیه کرده تا احتیاط در عبور و مرور جاده‌ای، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت و سست مانند داربست‌ها، عدم استقرار در تاسیسات و مکان‌های مرتفع مانند برج‌ها و دکل‌ها، اجتناب از پرواز گلایدر و هواپیماهای سبک و بالگرد، عدم تردد و توقف کنار درختان و سازه های ناتمام، مستحکم سازی پوشش گلخانه ها، احتیاط کامل در انجام امور عمرانی، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی مد نظر قرار گیرد.
  در هشدار نارنجی‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی