۳
۱
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۰
کد مطلب : ۱۴۸۵۴۱

گام بلند زیست محیطی پتروشیمی مارون در کاهش حجم فِلِرهای  NGL ۶۰۰

با اجرای این پروژه، روزانه از هَدَر رفتِ ۲۰ میلیون فوت مکعب، گاز سرمایه ملی، جلوگیری و این گاز به عنوان خوراک، به پتروشیمی مارون، افزوده می شود.
فایل ویدیو
  به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"، با دستور دکتر امین امرایی و با همت پرسنل سختکوش واحد بازیابی اتان سایت اهواز پتروشیمی مارون، در یک اورهال سنگین که برای ۴۵ روز برنامه ریزی شده بود، با همت کارکنان پتروشیمی مارون طی ۱۴ روز به ثمر نشست.
 عملیات لوله گذاری به طول ۴۰۰ متر و نصب سیستم پایلوت بر روی تیپ مشعل، سایز  خروجی فِلِر  NGL 600 از ۳۶ اینچ به ۲ اینچ کاهش یافت.
با اجرای این پروژه، روزانه از هَدَر رفتِ ۲۰ میلیون فوت مکعب، گاز سرمایه ملی، جلوگیری و این گاز به عنوان خوراک، به پتروشیمی مارون، افزوده می شود. اما جدای از منافع اقتصادی برای شرکت با این اقدام پتروشیمی مارون روزانه از انتشار ۲۰ میلیون فوت مکعب گاز، در هوا جلوگیری شد و انتشار بوی نامطبوع که چندین سال باعث آزار اهالی مناطق اطراف شده بود، بسیار کاهش یافت.
همچنین نزدیکی مشعل ها به جاده مواصلاتی، باعث ایجاد خطر برای خودروها و گلایه مندی مسافرین و ساکنین منطقه بود و شدت گرمای ایجاد شده به دلیل سوختن این گازها، باعث کاهش کیفیت خاک منطقه شده بود که با اجرای این طرح، گام های بلندی در حفظ سلامتی مردم و حفاظت از محیط زیست و حرکت در مسیر دستیابی به هوای پاک برداشته شد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

۲۰ میلیون فوت مکعب در روز هدر روی! باید تا کنون درب این پتروشیمی را می بستند!