۴
۲
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۴
کد مطلب : ۱۵۵۲۱۳
 معاون شرکت های پتروشیمی فناوران در گفتگو با نفت ما خبر داد:

سرمایه گذاری پتروشیمی فناوران در حوزه بالادستی برای استمرار در تامین خوراک +فیلم

حسین رفیق دوست با اشاره به اینکه در سال رشد تولید قرار داریم گفت:پتروشیمی فناوران چند پروژه توسعه ای هم در حوزه بالادستی و هم در حوزه پایین دستی یعنی خوارک را در دستور کار قرار داده است.
فایل ویدیو
حسین رفیق دوست، معاون شرکت های پتروشیمی فناوران در گفتگو با خبرنگار نفت ما گفت: باتوجه به اینکه در سال رشد تولید قرار داریم پتروشیمی فناوران چند پروژه توسعه ای هم در حوزه بالادستی و هم در حوزه پایین دستی یعنی خوراک را در دستور کار قرار داده است.
وی افزود: اقدامات خیلی خوبی انجام شده که بتوانیم خوراک پایدار داشته باشیم، با توجه به اینکه در واحد متانول 20 درصد خوراک ما تقریبا به غیر از گاز متان co2 می باشد، در چند سال اخیر در بخش co2 کاهش چشمگیری داشته ایم بنابراین در بالادست آمده ایم طرح co2 captureing را تعریف کردیم که که با این طرح علاوه بر اینکه بحث زیست محیطی و جلوگیری از انتشار گاز co2 به اتمسفر که باعث بازیابی آن خواهد شد و بزرگترین طرح co2 captureing کشور که 160 هزار تن در سال است در برنامه داریم. رفیقدوست افزود:خوشبختانه با دانش فنی خیلی خوب یک شرکت خارجی و یک شرکت داخلی امیدواریم این طرح را همین امسال فعال کنیم که باعث می شود تولید ما به حداقل 50 هزار تن در سال اضافه شود و  کاهش تولیدی که ناشی از کمبود co2 در چند سال اخیر شده بود جبران شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


ریاض معرفی
با سلام و با تشکر از آقای مهندس رفیق دوست عزیز و دوست داشتنی .امیدوارم که در کارها و پروژه ها مثل همیشه موفق باشید ..مردان عمل
ریاض معرفی
با سلام و با تشکر از آقای مهندس رفیق دوست عزیز و دوست داشتنی .امیدوارم که در کارها و پروژه ها مثل همیشه موفق باشید ..مردان عمل