۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
کد مطلب : ۱۲۵۴۲۴

کشف فرار مالیاتی ۴۰ میلیارد ریالی در تهران

رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران از دستگیری متهمی که برای فرار از پرداخت مالیات ۴۰ میلیارد ریالی با کارت‌های بازرگانی سایر افراد معامله و اسناد جعلی تنظیم می‌کرد، خبر داد.
کشف فرار مالیاتی ۴۰ میلیارد ریالی در تهران
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،    سرهنگ  علی  ولی پور گفت: اوایل تیرماه پرونده‌ای از اداره کل امور مالیاتی به معاونت مبارزه با جرایم اقتصادی با موضوع فرار مالیاتی ارجاع و خواستار دستگیری متهم شدند.
وی ابراز داشت: بررسی اولیه پرونده حکایت از این داشت، فردی مدارک هویتی (شناسنامه و کار ملی) افراد کم سواد و یا بی سواد را به بهانه‌های مختلف از قبیل پرداخت وام گرفته و بدون اطلاع این افراد به نام آنان شرکت‌های صوری ثبت و سپس با اخذ کارت بازرگانی به واردات کالا پرداخته و کلیه معاملات را به نام مال باختگان در نزد مراجع ذی ربط ثبت کرده است و بدین ترتیب از پرداخت مالیات ۴۰ میلیارد ریالی فرار کرده است.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: با شناسایی هویت متهم، شناسایی مخفیگاه وی در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت و آن‌ها موفق شدند آن را در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس امنیت اقتصادی انتقال دهند.

رییس پلیس امنیت اقتصادی با اشاره به اینکه متهم به فرار مالیاتی و همچنین عدم اطلاع مال باختگان اعتراف کرد، افزود: وی پس از تکمیل تحقیقات پلیسی به مرجع قضائی معرفی با صدور قرار وثیقه به جرم سوء استفاده از کارت‌های افراد و جعل امضاء اوراق گمرکی روانه زندان شد.
سرهنگ ولی پور در پایان به شهروندان تاکید کرد: از ارائه مدارک هویتی خود به سایر افراد به بهانه دریافت وام، ثبت نام در موسسات و ... خودداری و همچنین به ازای دریافت مبلغی، سهامدار صوری شرکتی نشوید.

منبع: میزان 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

دکتر علیرضا علوی
دکتر علیرضا علوی/مدیرکل روابط عمومی منطقه آزاد کیش