۰
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۸
کد مطلب : ۱۱۶۲۸۶

کشور پولداره ، بی پول!

سالانه استانداریها و فرمانداریها و شهرداریهای استانها و شهرها مبالغ هنگفتی بابت ایجاد فضای سبز و درخت کاری هزینه می کنند و به علت عدم مدیریت و نظارت بر عملکرد هزینه ها و فقدان دلسوزی بر بودجه بیت المال ، فقط پیمانکارانی با لابی های فراوان برنده اجرای طرحها می شوند.
کشور پولداره ، بی پول!
   به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،  بودجه هایی که بابت پروه های ایجاد فضای سبز خرج می شود ولی نه فضایی سبزی می شود و نه مسئولی جوابگوی این هزینه های از دست رفته است .
 
سالانه استانداریها و فرمانداریها و شهرداریهای استانها و شهرها مبالغ هنگفتی بابت ایجاد فضای سبز و درخت کاری هزینه می کنند و به علت عدم مدیریت و نظارت بر عملکرد هزینه ها و فقدان دلسوزی بر بودجه بیت المال ، فقط پیمانکارانی با لابی های فراوان برنده اجرای طرحها می شوند وقرار داد های میلیاردی را منعقد کرده ، ولی بعد از صرف این هزینه ها آیا نگهداری و حراستی صورت می گیرد ؟!!

تصاویر فوق از فضای سبز و درخت کاری در امتداد جاده فرودگاه شهر اردبیل است که با لوله کشی آب یاری قطره ای اجرا شده است تا مسیری سبز احداث شود البته تصاویر گویای حال اجرای این پروژه می باشد و این مشت نمشونه ای از خروار است….که در تمام شهر ها و استانها دیده میشود و اینکه تا چه زمانی باید چشم ها را به این سوء مدیریتها بست و هزینه های سوخته از جیب بیت المال را دید ؟!

اینجا سوالاتی در ذهن ایجاد می شود :
سوال اول : آیا وظیفه مدیران فقط برقراری جلسات جهت چانه زنی و دریافت ردیف بودجه های کلان با هزاران دلیل جهت اجرای این قبیل پروزه ها است؟!

سوال دوم : پس از اجرای همچین پروژه هایی آیا به کیفیت عملکرد پیمانکار نظارتی صورت می گیرد ؟!یا فقط مجری برنده این پروژه شود کافی می باشد ؟

سوال سوم :پس از اجرای این طرح ها نگهداری از فضاهای سبز و کاشت نهالها صورت میگیرد ؟یا مبنا بر خشک شدن درختان است تا سال دیگر این سلسله ادامه داشته باشد ؟

در ادامه با کمی تفکر و بررسی سوابق اجرای مکرر این قبیل پروژه ها در سالهای قبل و صرف هزینه های سنگین می بایست در حال حاضر ما با سرسبزیها و فضاهای جنگلی زیادی روبرو می بودیم ، در حالی که چنین نیست !!!

صرف بودجه – عدم مدیریت -نگهداری از فضای سبز – سلسله وار ادامه دارد

این گزارشها در شهر ها و استانهای دیگر نیز ادامه دارد ….

منبع: راه مردم 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما