۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
کد مطلب : ۱۱۸۳۲۲

طرح سرا به هیچ عنوان یک طرح انحصارطلبانه نیست

میرزایی با تایید «طرح سرا» که مدتی پیش از سوی شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان مطرح شد، افزود: این طرح به هیچ عنوان یک طرح انحصارطلبانه نیست، بلکه به‌نظر می‌رسد یک طرح مترقی است که اگر درست اجرا شود دستاوردهای خوبی را به همراه خواهد داشت.
جلال میرزایی
جلال میرزایی
   به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،   این روزها اردوگاه جبهه اصلاحات به‌دنبال راهکاری است تا بتواند سرمایه اجتماعی خود را تا انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی سامان‌دهی کند، موضوعی که در این فرصت کوتاه سخت به‌نظر می‌رسد.

از طرفی برخی از بدنه اصلاح‌طلبان معتقدند که چند حزب خاص در این جریان خود را محقق و صاحب سهم بیشتری می‌دانند که این رویکرد می‌تواند به پاشنه آشیل جبهه اصلاحات تبدیل شود.
 
جلال میرزایی، عضو فراکسیون امید مجلس  در خصوص اینکه آیا برخی احزاب اصلاح‌طلب خود را نسبت به دیگر حزب‌های شورای عالی سیاست‌گذاری محق‌تر می‌دانند و به‌دنبال سهم بیشتری در قدرت هستند؟ گفت: تصورم نمی‌کنم چنین موضوعی صادق باشد، هرچند که احزاب اساساً برای چانه‌زنی و تصاحب قدرت تشکیل می‌شوند. از سوی دیگر به‌جای اینکه به این صحبت‌ها پرداخته شود باید از احزاب دیگر اصلاح‌طلب خواست با صلابت و با هدف تاثیرگذاری بیشتری در جلسات شورای عالی سیاست‌گذاری شرکت کنند تا ان‌شاالله تشکیلات قوی‌تر کارش را دنبال کند

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس با تایید «طرح سرا» که مدتی پیش از سوی شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان مطرح شد، افزود: این طرح به هیچ عنوان یک طرح انحصارطلبانه نیست، بلکه به‌نظر می‌رسد یک طرح مترقی است که اگر درست اجرا شود دستاوردهای خوبی را به همراه خواهد داشت.

میرزایی تصریح کرد: اینکه برخی گروه‌های اصلاح‌‌طلب در جلسات شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان نظر موافق و مخالف خود را با این طرح اعلام کنند، کاملاً طبیعی است، اما زمانی که موضوعی با نظر اکثریت تصویب شد نباید مخالفت خود را اعلام کرد، زیرا ذات کار تشکیلاتی و خردجمعی همین است.

وی در پاسخ به اینکه اصلاح‌طلبان چگونه می‌توانند سرمایه اجتماعی خود را برای انتخابات مجلس یازدهم سامان‌دهی کنند؟ گفت: «طرح سرا» یکی از مسیرهایی است که می‌توانند سرمایه‌های اجتماعی اصلاح‌طلبان را پای کار بیاورد. از سوی دیگر، اصلاح‌طلبان و دولت تدبیر و امید تاکنون کارنامه ضعیفی نداشتند و حضورشان در قدرت، همراه با دستاوردهای بزرگی بوده و معلوم نیست اگر کار به دست افراد دیگر می‌افتاد کشور شرایط بهتری را سپری می‌کرد.

منبع:سایت روزنو
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما