۱
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
کد مطلب : ۱۲۹۴۹۹

آغاز بارگذاری کاتالیست HDS در پتروشیمی سبلان

شرکت پتروشیمی سبلان در راستای حمایت از ساخت داخل عملیات بارگذاری کاتالیست HDS را آغاز کرد.
پتروشیمی سبلان
پتروشیمی سبلان
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   مدیر عامل پتروشیمی سبلان  اظهارکرد: عملیات بارگذاری کاتالیست این طرح پتروشیمی، با لود در راکتورهای هیدروژناسیون و سولفورزدایی آغاز شد.
محمد زالی افزود: شرکت پتروشیمی سبلان به دلیل عدم امکان دریافت بخشی از کاتالیست های انحصاری شرکت تاپسو به دلیل تحریم ها و با وجود امکان تامین کاتالیست مشابه از شرکت های خارجی در راستای حمایت از تولید داخلی اقدام به سفارش گذاری کاتالیست های مورد نیاز از شرکت های پژوهش و فناوری پتروشیمی، گسترش فناوری خوارزمی و نفت و گاز سرو کرد و خوشبختانه امروز با تلاش های انجام شده بومی سازی کاتالیست دستاوردی ارزشمند برای صنعت پتروشیمی ایران به شمار می رود.
وی  ادامه داد: عملیات بارگذاری کاتالیست HDS ساخت شرکت گسترش فناوری خوارزمی آغاز شده است. کاتالیست مورد استفاده در این رآکتور، موسوم به رآکتور هیدروژناسیون کبالت مولیبدنیوم است که با تبدیل گوگرد موجود در گاز طبیعی (خوراک) به سولفید هیدروژن، امکان جذب این ترکیبات را در رآکتور 1002 (راکتور سولفور زدایی) فراهم می کند.
پتروشیمی سبلان به‌عنوان یکی از طرح‌های جهش دوم صنعت پتروشیمی در زمینی به مساحت ۷ هکتار در منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی با هدف تولید سالانه ۱.۶ میلیون تن متانول در حال احداث است.

منبع:نیپنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما