۳
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳
کد مطلب : ۱۲۹۹۹۷

4 واکسن کرونای ایرانی در آستانه آزمایش انسانی

وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه از بین 12 شرکت دانش بنیانی که در حال تلاش برای ساخت واکسن کرونا هستند 8 شرکت در وضعیت مطلوبی هستند و 4 شرکت در حال ورود به آزمایش فاز انسانی قرار دارند.
4 واکسن کرونای ایرانی در آستانه آزمایش انسانی
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   سعید نمکی وزیر بهداشت در نشست آنلاین که با حضور مقامات سازمان جهانی بهداشت برگزار شد، ضمن تقدیر از معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و عزیزان ما در شرکت‌های دانش بنیان و بنیاد برکت و انستیتو پاستو گفت: در همه دنیا بیماری کرونا با شروع فصل سرما موج جدیدی را رقم زد.
وی با بیان اینکه وزارت بهداشت در طرح جدید با افزایش 100 هزار تست روزانه و بیماریابی جدید و فعال تلاش می‌کند آمار مرگ و میر روزانه را کاهش دهد افزود: این موضوع با کمک و با توجه به ساخت تست آنتی ژن در کشور که از هفته آینده راه‌اندازی خواهد شد تحقق پذیر است.
نمکی با بیان اینکه در رابطه با تامین واکسن کرونا سه روش را دنبال می‌کنیم افزود: روش اول مشارکت در کواکس با حمایت سازمان جهانی بهداشت است، در روش دوم با انستیتو پاستور و کشورهایی که در سطح بین الملل تلاش می‌کنند واکسن تولید کنند همکاری داریم و در نهایت با تلاش و جدیت همکارانم در شرکت‌های دانش بنیان در انسیتیتو پاستور و شرکت رازی اقدامات خوبی انجام شده است. خوشبختانه از بین 12 شرکتی که گام‌های خوبی برای تولید واکسن برداشته بودند 8 شرکت در وضعیت مطلوبی قرار دارند و 4 شرکت در حال ورود به آزمایش فاز انسانی واکسن کرونا هستند.
وزیر بهداشت افزود: در نشستی که با سازمان جهانی بهداشت داریم گروهی از همکاران من در شرکت‌های دانش بنیان عملکرد خود را به اطلاع سازمان جهانی بهداشت می‌رسانند و هفته بعد گروه دیگری که مکانیزم پیشرفته تری دارند این اقدام را انجام خواهند داد.
وزیر بهداشت گفت: توسعه حرکت دانش بنیان و تکیه بر علم داخل همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در دنیا در حوزه ساخت واکسن کرونا طراح شویم.
وی از سازمان جهانی بهداشت درخواست کرد: سازمان جهانی بهداشت از ما به عنوان کشوری که در اوج تحریم درحال تلاش برای ساخت واکسن است بیش از پیش حمایت کند.
 در این مراسم که باحضور تصویری نمایندگان ارشد سازمان بهداشت جهانی در منطقه ، حضور نماینده این سازمان در ایران، مقامات وزارت بهداشت ایران و تیم های تحقیقاتی واکسن، برگزار شد وضعیت پیشرفت تولید واکسن کرونا در ایران بررسی شد.

منبع: فارس 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بهمن بهزادی
مهندس بهمن بهزادی/كارشناس ارشد صنعت پتروشيمي
راهکار بهینه برای ساخت واحد سولفورزدایی در واحد‌های احیاء مستقیم
علی دیبایی/ مدیر فروش و بازاریابی شرکت گسترش فناوری خوارزمی