۲
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۷
کد مطلب : ۱۳۱۹۳۵

مازندران در وضع هشدار شدید کرونا

مازندران وضعیت مناسبی از لحاظ پایداری بیماری کرونا نداشته و در وضعیت هشدار شدید قرار دارد.
مازندران در وضع هشدار شدید کرونا
  به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   دکتر اویس معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران  گفت: متاسفانه با وجود همه توصیه‌های بهداشتی و  نکته‌هایی که در ارتباط با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برای مردم مطرح شد، مازندران وضعیت مناسبی از لحاظ پایداری بیماری کرونا نداشته و در وضعیت هشدار شدید قرار دارد.
او با بیان اینکه رعایت این شیوه نامه‌ها به حدی نرسیده است که وضعیت استان به حالت زرد و نارنجی تغییر کند، افزود: شهر‌های ساری، آمل، فریدونکنار، قائم شهر و نکا اکنون در وضعیت قرمز کرونایی  و بقیه شهر‌های استان در وضعیت نارنجی هستند.
دکتر اویس مهمترین دلایل افزایش ابتلا به کرونا در استان را رعایت نکردن صحیح شیوه نامه‌های بهداشتی توسط مردم و شاغلان اعلام کرد و ادامه داد: مشکل بزرگ دیگر تردد‌های بین شهری و استانی است که در  برخی موارد ضرورتی ندارد اما  این رفت و آمد‌ها کماکان انجام می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه برگزاری دورهمی‌های خانوادگی نیز  یکی دیگر از عوامل تشدید وضعیت کرونا در استان است ، از مردم خواست برای قطع زنجیره انتقال این بیماری ، شیوه نامه‌های بهداشتی را به صورت جدی رعایت و از دورهمی‌های خانوادگی خودداری کنند.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا ایران درحال حذف شدن از مسیر ترانزیتی شرق به غرب است؟
مهندس آرین مهدی زاده/دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران-ترکیه
صنعت پتروشیمی؛ پیشران جهش تولید 
جواد باقرزاده/ سرپرست مالی پتروشیمی سبلان