۱
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
کد مطلب : ۱۳۱۹۵۴

سقوط شاخص بورس به ارتفاع ۱.۲ میلیون واحد

شاخص بورس در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۲۴ هزار واحد افت کرد.
سقوط شاخص بورس به ارتفاع ۱.۲ میلیون واحد
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد 11میلیارد و 133میلیون سهم و حق‌تقدم به‌‌ارزش 10هزار و 654میلیارد تومان در یک میلیون و 436هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 24هزار و 808واحدی در ارتفاع یک میلیون و 285هزار و 947واحد قرار گرفت.
بیشترین اثر منفی بر افت دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران و فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل نمادهای معاملاتی تولیدی گروه بهمن، تولیدی فولاد سپید فراب کویر و پتروشیمی پردیس با رشد خود مانع افت بیشتر شاخص بورس شدند.
شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز منفی را پشت سر گذاشتند به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 6482واحد، کل (هموزن) 765واحد، قیمت (هموزن) 500واحد، آزاد شناور 26041واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم به‌ترتیب 21967 و 36698 واحد افت کردند.
در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2میلیارد و 210میلیون ورقه به‌ارزش 4هزار و 185میلیارد تومان در 558هزار نوبت، آیفکس 228واحد افت کرد و در ارتفاع 18هزار و 847واحد قرار گرفت.
در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ‌آهن گهر زمین، بیمه پاسارگاد و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه شد و در مقابل نمادهای معاملاتی صنعتی مینو، تولید نیروی برق دماوند و فرابورس ایران بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا ایران درحال حذف شدن از مسیر ترانزیتی شرق به غرب است؟
مهندس آرین مهدی زاده/دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران-ترکیه
صنعت پتروشیمی؛ پیشران جهش تولید 
جواد باقرزاده/ سرپرست مالی پتروشیمی سبلان