۴
۳
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰
کد مطلب : ۱۳۴۰۷۳

سوپر فروش پتروشیمی شازند در اسفندماه ۱۳۹۹

شرکت پتروشیمی شازند موفق شد با شکستن کلیه رکودهای فروش پیشین خود، عملکرد فروش ۱۴۸۱ میلیارد تومانی از فروش اسفند ماه خود کسب کند.
سوپر فروش پتروشیمی شازند در اسفندماه ۱۳۹۹
  به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   بدین ترتیب در آمد حاصل از فروش محصولات تولیدی پتروشیمی شازند در سال 1399 به رقم بی سابقه 11149 میلیارد تومان رسید  که نسبت به مدت 12 ماهه مشابه سال قبل رشد 64 درصدی نشان می دهد.
در اسفند ماه پتروشیمی شازند توانست به تنهایی حدود 950 میلیارد تومان در امد از فروش محصولات در بازار داخلی به میزان حدود 42600 تن از طریق هوشمندی در عرضه و تولید محصولات مورد نیاز مشتریان کسب نماید. در همین ماه نیز حدود 531 میلیارد تومان در آمد از فروش حدود  27 هزار تن محصول در بازارهای صادراتی حاصل شده است. استفاده حداکثری از فرصت افزایش قیمت های جهانی بویژه در بازار ترکیه و منطقه CIS در اثر افزایش قیمت نفت خام که با یک تصمیم گیری بجا و فوری با فروش محصولات در قیمت هایی بالاتر از قیمت های جهانی نشریات به دست امد یکی از دلایل این رکورد قابل تامل تلقی می شود.
این در حالی است که معمولا میزان فروش در اسفند ماه به علت نزدیکی به تعطیلات نوروز و اختلال در امر حمل و لجستیک محصولات، با کاهش نسبت به بهمن ماه مواجه می شود و شرکت های پتروشیمی در این مقطع بر فروش سلف جهت برداشت و حمل در فروردین ماه تمرکز می کنند ولی پتروشیمی شازند تنوانست برخلاف روال، در اسفند ماه نیز امار حمل محصولات فروش رفته خود را در مقادیر بالا حفظ نماید به طوریکه فروش اسفند ماه نسبت به بهمن ماه نیز افزایش حدود 8 درصدی نیز نشان داده است.
ذکر این نکته ضروری است که پتروشیمی شازند تولید کننده متنوع ترین محصولات پتروشیمیایی در کشور است که دربین آنها محصولات انحصاری همچون دی اتیل هگزانول، وینیل استات مونومر و اتانول آمین ها وجود دارد. خوراک مصرفی مجتمع پتروشیمی شازند نیز از نوع مایع است که سبب می شود طیف وسیعتری از محصولات با ترکیب درصد نسبتا بالا در عملیات کراکینگ واحد الفین این مجتمع حاصل شود. در عین حال بالاتر بودن نرخ قیمتی خوراک مایع نسبت به خوراک گاز سبب می شود جهت کسب سوداوری بیشتر، امر فروش با وسواس قابل توجه جهت فروش با بالاترین قیمت کارکردی دنبال گردد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

شکستن رکوردبرای تولیداست نه فروش. اگرتولیدی نباشدفروش چکاره است؟ مردم راتحمیق نکنید
اگر تولیدی سود محور نباشد رکود ان تولید چه ارزشی دارد؟
تولید و فردش لازم و ملزوم یکدیگرند
پس شما نیز مخاطبان را احمق فرض نکنید و از سم پاشی دست بردارید
عملکر واضح است و در eps شرکت نمایان خواهد شد حتی اگر شما دوست نداشته باشد کج بین عزیز!
حقیقت نژاد
موضوع جالب اینست که علیرغم افزایش تولید با زحمات کارکنان باتجربه و دلسوز و فروش خوب محصولات داخلی و صادراتی، جناب مدیرعامل هنوز از همه مدیران و کارکنان گلایه دارند و تقدیر و تشکر زبانی یا قدردانی مالی، در قاموس ایشان نیست
یارب مباد کس را مخدوم بی عنایت