۱
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۰
کد مطلب : ۱۳۴۹۵۳

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۰۲/۱۰

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۱ سنت معادل ۰.۴۵ درصد کاهش به ۶۸ دلار و ۲۵ سنت رسید.
قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۰۲/۱۰
  به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   قیمت نفت که در جلسات گذشته و به دنبال انتشار خبرهای مثبت در مورد ترمیم اقتصادی و رشد تقاضا برای مصرف سوخت در فصل تابستان به بالاترین رقم در طی 6 هفته گذشته رسیده بود، روز جمعه شاهد کاهش بود. نگرانی ها از محدودیت های گسترده در هند و برزیل به دلیل شیوع کرونا در افت قیمت ها موثر بود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 31 سنت معادل 0.45 درصد کاهش به 68 دلار و 25 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه ژوئن هم امروز با 34 سنت معادل 0.52 درصد کاهش به 64 دلار و 67 سنت رسید.
نفت برنت و نفت نفت خام آمریکا در مسیر ثبت رشد حدودا 8 و 10 درصدی در ماه آوریل قرار دارند. این پنجمین افزایش ماهانه قیمت نفت طی 6 ماه گذشته است. تقاضای جهانی نفت تحت تاثیر اقدامات محرک اقتصادی تقریبا به سطح قبل از شیوع کرونا بازگشته است. این در حالی است که کاهش تولید اوپک و متحدانش سبب شده تا از میزان مازاد عرضه نفت کاسته شود.
افزایش تعداد واکسینه شدگان در کشورهای مختلف نیز در حال افزایش میزان سفر و تقویت تقاضا برای سوخت است.
چند شهر آمریکا در حال خروج از قرنطینه هستند و انتظار می رود همزمان با شروع فصل سفرهای تابستانی میزان مصرف بنزین در این شهرها افزایش یابد. در انگلیس نیز میزان فروش
سوخت در حال نزدیک شدن به سطح فروش تابستان گذشته است. تعطیلات روز کارگر در چین نیز به افزایش تقاضا در چین کمک خواهد کرد.
تحلیلگران موسسه ای ان زد در یادداشتی نوشتند: «خوش بینی های جدید نگرانی از وضعیت هند را که با موج دوم شیوع ویروس کرونا مواجه است کمرنگ کرده است.»
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

فرحناز مقیمی سارانی
فرحناز مقیمی سارانی/ خبرنگار و کارشناس رسانه روابط عمومی صنعت نفت
کاربرد روانکار در صنعت نیروگاهی
مهندس علیرضا آمار محمدی/ کارشناس ارشد روانکارهای خودرویی و صنعتی