۱
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۱
کد مطلب : ۱۳۷۳۵۷
بابازاده مطرح کرد:

رشد فزاینده تولید و سود در پتروشیمی خراسان

مدیرعامل پتروشیمی خراسان از رشد فزاینده تولید و سود خالص این شرکت خبر داد.
دکتر بابازاده
دکتر بابازاده
به گزارش "نفت ما"؛ علیرضا بابازاده گفت: میزان تولید پتروشیمی خراسان از شرکت های تابعه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در سه ماهه اول 1400 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 58 درصد رشد داشته و به میزان 257 هزار تن رسیده است.
مدیرعامل و عضو هیات مدیره پتروشیمی خراسان ادامه داد: همچنین این رشد در شاخص فروش 140 درصد و سود خالص 125 درصد از ابتدای سال تا پایان خرداد رقم خورده است.  
بابازاده گفت: در پایان سه ماهه اول سال با 160 هزارتن تولید محصول اوره حدود 32 درصد از برنامه تولید را نسبت به ظرفیت اسمی کارخانه پوشش دادیم که از این حیث پتروشیمی خراسان به عنوان تنها تولیدکننده اوره آمونیاک هولدینگ سرمایه گذاری شستا در مقایسه با سایر رقبا پیشتاز و در کشور رتبه اول را دارا می باشد.
وی ادامه داد: همچنین این شرکت از لحاظ حاشیه سود عملیاتی با ثبت عدد 66 درصد و بالاترین نرخ فروش صادراتی اوره نیز از سایر رقبای خود در کشور پیش است به نحوی که درآمدهای ارزی این شرکت از ابتدای سال تا پایان خرداد 1400 رشد 120 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده است.
مدیرعامل پتروشیمی خراسان از شرکت های تابعه هولدینگ سرمایه گذاری شستا اذعان داشت: در سه ماهه اول 1400 رقمی بالغ بر 20 میلیون دلار از محصولات پتروشیمی خراسان در بازارهای بین المللی به فروش رسیده است.
دکتر بابازاده با اشاره به نقش این شرکت در عرصه اقتصاد کشور گفت: اکنون ما نسبت به برنامه پیش بینی شده امسال در درآمد و سود حدود 35 درصد پیش هستیم و امیدواریم با عنایت حق تعالی و همت وتلاش مدیران و همکاران خدوم شرکت شاهد سالی پر از رونق و موفقیت در شاخص های عملکردی باشیم.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

چرا بزرگ‌ترین توسعه‌دهنده گاز جهان، «ساختمان استاندارد» ندارد؟
فاطمه هلیسائی/رییس روابط عمومی شرکت مهندسی  و توسعه گاز ایران
تقویت دیپلماسی انرژی اولویت امروز کشور
حشمت اله رضایی؛ کارشناس انرژی