۲
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۲
کد مطلب : ۱۳۹۹۹۷

قیمت گاز به سطحی ناسالم رسیده‌است

وزیر انرژی قطر گفت: قیمت گاز طبیعی به سطحی ناسالم برای تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان رسیده‌است.
قیمت گاز به سطحی ناسالم رسیده‌است
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،    وزیر انرژی قطر و مدیرعامل شرکت قطر پترولیوم، بزرگ‌ترین صادرکننده گاز طبیعی مایع جهان، یک روز پس‌از این‌که قیمت گاز در آسیا به رکورد جدیدی رسید گفت قیمت گاز طبیعی به سطحی ناسالم برای تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان رسیده‌است.
سعد الکعبی، وزیر انرژی قطر پس‌از  یک گفتگوی مجازی با کادری سیمسون، سخن‌گوی اقتصادی کمیسیون انرژی اروپا گفت:« قیمت گاز طبیعی پیامد زیرساخت‌های اساسی بازار از جمله عرضه و تقاضاست. بنابراین سطح فعلی قیمت گاز در بازارهای جهانی هم برای تولیدکنندگان و هم مصرف‌کنندگان نامناسب است».
الکعبی ماه گذشته اعلام کرده بود افزایش قیمت گاز تا حدی نتیجه کاهش سرمایه‌گذاری در این صنعت و تلاش برای دستیابی سریع به انرژی‌های پاک است.
وی گفت:« تقاضای بالایی از طرف مشتریان ما وجود دارد و متأسفانه ما نمی‌توانیم همه آنها را تامین کنیم. به‌نظر من این شرایط نتیجه عدم سرمایه‌گذاری کافی در صنعت گاز است».
وقتی قیمت گاز در آسیا در ماه سپتامبر به 20 دلار در هر یک میلیون واحد رسید، وزیر انرژی قطر گفت امیدوار است این افزایش قیمت ادامه نداشته باشد چون به ضرر مصرف‌کنندگان است.
وی اظهار داشت:« ما این قیمت‌های بالا را نمی‌خواهیم چون به نفع مصرف‌کنندگان نیست. گاز 2 دلاری یا 20 دلاری به درد ما نمی‌خورد. ما یک‌قیمت منطقی و باثبات می‌خواهیم».
وخیم‌تر شدن شرایط انرژی در جهان در این هفته قیمت نقدی گاز طبیعی مایع در آسیا را 40 درصد در روز چهارشنبه افزایش داد. قیمت تحویل گاز در شمال آسیا در ماه نوامبر 56 دلار در هر واحد اعلام ‌شده است.

منبع: تسنیم 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما