۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۹
کد مطلب : ۱۴۰۵۳۹

رشد ۳۳۶ واحدی بورس تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند کاملا نوسانی ابتدا ریزش کرد اما از میانه بازار روند رو به رشد به خود گرفت و با ۳۳۵ و احد رشد همراه شد.
رشد ۳۳۶ واحدی بورس تهران
  به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،    بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند نوسانی قرار گرفت، به گونه‌ای که در ابتدای معاملات با ریزش قابل توجهی همراه شد و از میانه ساعات معاملات روند رو به رشد به خود گرفت، به گونه‌ای که در پایان معاملات با رشد 335 واحد به رقم یک میلیون و 384 هزار و 469 واحد رسید.
همچنین شاخص کل با معیار هموزن امروز 3632 واحد کاهش یافته و به رقم 376 هزار و 526 واحد رسید.
ارزش بازار در بورس تهران امروز بیش از 5 میلیون و 528 هزار میلیارد تومان شد.
ارزش معاملات در بورس تهران بیش از 3647 میلیارد تومان شد و ارزش معاملات فرابورس هم 3 هزار و 164 میلیارد تومان رسید.با این حساب ارزش معاملات دو بازار از 6 هزار و 763 میلیارد تومان گذر کرد.
معامله‌گران امروز بیش از 5 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 460 هزار فقره معامله و به ارزش 3 هزار و 647 میلیارد تومان داد و ستد کردند.
امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ‌ ارزشی 0.02 درصد رشد کردند و اما شاخص کل و شاخص قیمت با معیار هم وزن 0.96 درصد کاهش یافتند.
شاخص آزاد شناور 0.3 درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس 0.5 درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس بدون تغییر باقی ماند.
امروز نمادهای پتروشیمی پردیس، پتروشیمی نوری، فولاد مبارکه، چادرملو، گسترش نفت و گاز پارسیان، بیشترین اثر تقویتی در شاخص کل بورس را داشتند و نمادهای پتروشیمی فناوران و پتروشیمی خارک بیشترین اثرات کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند.
در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل 5 واحد کاهش یافته و به رقم 19 هزار و 671 واحد رسید.
ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران بیش از یک میلیون و 98 هزار میلیارد تومان شد، ارزش بازار پایه هم به بیش از 360 هزار میلیارد تومان رسید.
معامله‌گران امروز در فرابورس ایران بیش از 1.8 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 254 هزار فقره معامله و به ارزش 3 هزار و 167 میلیارد تومان داد و ستد کردند.
امروز نمادهای آریا ساسول، فرابورس ایران، فولاد هرمزگان، پتروشیمی تندگویان و پالایش نفت لاوان بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای صنعتی مینو و برق دماوند بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس ایران را داشته‌اند.
 با توجه به ریزش شاخص بورس در سال جاری و نیمه دوم سال گذشته به اذعان اکثر کارشناسان از جمله مدیرعامل وغدیر و مدیران بورسی سهام موجود در بازار اکثرا به کف قیمت رسیده و اصطلاحا ارزنده شده‌اند، اما در عین حال کسانی که می‌خواهند در بورس سرمایه‌گذاری کنند بهتر است به روش غیرمستقیم یعنی از طریق صندوق‌ها وارد شوند، زیرا صندوق‌ها با انواع پیشنهادات برای افراد با ریسک کمتر صندوق با درآمد ثابت، افراد با ریسک متوسط، صندوق‌های  مختلط و افراد با ریسک بالا با صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام در نظر گرفته‌اند و بنابراین حضور از طریق صندوق‌ها می‌تواند قدری از ریسک بازار را کاهش دهد، اما در عین حال همه کارشناسان اذعان دارند ریسک و نوسان جزء ذات بازار است و نمی‌توان از ریسک صرفنظر کرد، اما کارشناسان می‌گویند سرمایه‌گذاری از طریق صندوق‌ها یعنی غیرمستقیم به نفع سرمایه‌گذاران حقیقی است تا از ریسک قدری کاسته شود.
همچنین با توجه به اینکه عمده معاملات فرابورس از طریق عملیات بازار باز توسط بانک‌ها انجام می‌شود باید توجه داشت که در نیمه دوم امسال بازار روند رو به رشد خواهد گرفت این مسأله‌ای است که اکثر کارشناسان بازار اذعان دارند، چون سودآوری و فروش شرکت‌های بورسی در نیمه اول امسال با حدود 80 درصد رشد همراه بوده و پتانسیل رشد سرمایه‌گذاری در بورس وجود دارد اما باید از هیجانات و شایعات در فضای مجازی کاسته شود و مردم فقط به سخنان مسؤولان مربوطه توجه کنند و از شایعات و سیگنال‌فروشان دوری گزینند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما