۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۳
کد مطلب : ۱۴۲۶۳۰

شاخص کل بورس عقب‌نشینی کرد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۱۴۸۹ واحدی معادل ۰.۱۱ درصدی به یک میلیون و ۳۸۴ هزار و ۱۵ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۱۵۸ واحدی به ۱۸ هزار و ۶۵۷ واحد رسید.
شاخص کل بورس عقب‌نشینی کرد
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   امروز تالار شیشه‌ای در معاملات دومین روز کاری هفته (یکشنبه پنجم دی ماه ۱۴۰۰)، شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۳۶۹ واحدی معادل ۰.۱۱ درصد به رقم ۳۴۳ هزار و ۱۳۰ واحد رسید.
شاخص کل هم وزن نیز، با  افت ۱۶۳۶ واحدی، عدد ۳۶۰ هزار و ۲۷۰ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۱۰۲۹ واحدی به رقم ۲۲۶ هزار و ۶۱۲ واحد رسید.
همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۹۸۹ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۶۲ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۵۱۰ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۵۱ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۶۸۰ واحد کاهش همراه بود و عدد دو میلیون و ۶۷۰ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، نوری، خودرو، تاپیکو، وتجارت و وبملت  با بیش‌ترین کاهش، تاثیر منفی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی فارس، شبندر و اخابر، بیش‌ترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.
با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۵ میلیارد و ۵۳۸ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۴۵۸ هزار و ۳۶۵ نوبت معامله و به ارزش ۳۷ هزار و ۹۴ میلیارد ریال داد و ستد کردند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما