۲
۳
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۰
کد مطلب : ۱۴۳۱۰۶

واکنش هلدینگ خلیج فارس به انتصاب مدیرعامل

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس پیرو انتقادها و ابهام‌ها پیرامون انتصاب عبدالعلی علی‌عسگری به سمت مدیرعاملی هلدینگ خلیج فارس با هدف پاسخگویی و تنویر افکارعمومی درباره چرایی این انتصاب توضیحاتی ارائه داد.
واکنش هلدینگ خلیج فارس به انتصاب مدیرعامل
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،    توضیحات شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس درباره انتصاب عبدالعلی علی‌عسگری به سمت مدیرعاملی هلدینگ خلیج فارس به شرح زیر است:
«عمده نقدهای مطرح شده درباره انتصاب علی‌عسگری ناظر به عدم تناسب تحصیلات و سوابق ایشان با مسئولیت جدید است در حالی که با نگاهی به مدارک تحصیلی و دانشگاهی وی مشخص می‌شود که اتفاقا تحصیلات ایشان با مسئولیت جدید مرتبط است. علی عسگری دارای مدارک تحصیلی عالی مهندسی برق الکترونیک از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، فوق لیسانس مدیریت از دانشگاه تهران و دکترای مهندسی صنایع – سیستم بهره‌وری از دانشگاه علم و صنعت است.
درباره سوابق کاری آقای علی‌عسگری نیز موارد قابل توجه از مدیریت کلان در عرصه‌های اقتصادی، صنعتی و مالی دیده می‌شود. ایشان مسئولیت‌های جدی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از جمله در زمینه تحقیق و راه‌اندازی خطوط تولید نیازهای دفاعی در حوزه‌های مختلف از جمله مدیریت گروه صنایع تسلیحات دریایی، صنایع خودکفایی ناحیه تهران و مدیریت مجتمع صنعتی شهید حسن باقری را تجربه کرده است. همچنین در تجربه مدیریتی ایشان، سازمان‌های مهم اقتصادی از جمله بنیاد تعاون سپاه، فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه دیده می‌شود.
یکی دیگر از ویژگی‌های جناب علی‌عسگری، تجربه مدیریت کلان و ملی است. ایشان به‌واسطه در اختیار داشتن مسئولیت‌های ملی و به‌تبع آن حضور در جایگاه‌های عالی تصمیم‌گیری از جمله هیئت دولت اندوخته مناسبی برای مدیریت بزرگترین و حساس‌ترین هلدینگ اقتصادی و صنعتی کشور در اختیار دارد.
انتصاب جناب علی عسگری به سمت مدیرعاملی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس ازسوی هیئت مدیره این شرکت که از قضا بزرگترین شرکت بورسی کشور با سهامداران انبوه و تراز مالی و سود و زیان شفاف است در فرآیندی قانونی و شفاف صورت گرفته و از دید هیئت مدیره، این انتخاب بر مبنای تخصص، تعهد و شایستگی انجام شده است و با توجه به حضور این شرکت در بورس و شفاف بودن تراز مالی، به‌راحتی می‌توان در زمان معین درباره عملکردها قضاوت کرد.»
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ایهامی وجود ندارد خیلی هم انتصاب خوبی است.چرا زمان جعفر مترویی مشکلی نبود حالا مشکل دار شده.اطرافیان ج.ر واقعا استاد دسیسه و حاشیه درست کردن هستند
جمشیداخلاقی
زمانی درپتروشیمی بندر امام، برای اینکه عده ای ضعیف به منصب و نون و آبی برسند آقای مهندس ............ را که یکی ازبهترین ها ودلسوزترن این مملکت بود قربانی مطامع خودشان کردند! ای لعنت برنفهمی و امروز هنوز این جهالت ها علیه افرادی شریف مانند آقای دکترعسکری وجوددارد.
درود بر مهندس علی عسکری
چرا بزرگ‌ترین توسعه‌دهنده گاز جهان، «ساختمان استاندارد» ندارد؟
فاطمه هلیسائی/رییس روابط عمومی شرکت مهندسی  و توسعه گاز ایران
تقویت دیپلماسی انرژی اولویت امروز کشور
حشمت اله رضایی؛ کارشناس انرژی