۰
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۳
کد مطلب : ۱۴۳۱۶۵

برگزاری همایش بومی سازی کاتالیست به میزبانی نفت و گاز سرو

دومین همایش دوسالانه بومی سازی کاتالیست در صنعت پتروشیمی و پالایش نفت به میزبانی شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو در تاریخ ۲۳ و ۲۴ دی ماه ۱۴۰۰در جزیره کیش برگزار  شد.
برگزاری همایش بومی سازی کاتالیست به میزبانی نفت و گاز سرو
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   بومی سازی کاتالیست های مورد مصرف در صنایع کمتر از دو دهه قبل از سوی شرکت نفت و گاز سرو با تأمین کاتالیست های مورد نیاز کشور آغاز گردید. شروع کار این شرکت در صنعت پتروشیمی با مشارکت فنی – مهندسی شرکت پتروشیمی شیراز در ساخت نخستین کاتالیست ریفرمینگ گاز طبیعی با بخار آب و بارگذاری آن در ریفرمر اولیه این شرکت بوده است. در حال حاضر شرکت نفت و گاز سرو توانسته است قابلیت تأمین بخش عمده ای از نیازهای صنایع پتروشیمی را در خود ایجاد نماید و کشور را از واردات این کالاهای استراتژیک به میزان قابل توجهی بی نیاز سازد.
در این همایش، علاوه بر ارائه مطالب تخصصی در حوزه کاتالیست، مديران عامل شرکت‌های مهم حوزه پتروشیمی نیز سخنرانی و بر خودکفایی و حمایت از تولیدات داخلی تاکید نمودند. مدیر عامل شرکت پتروشیمی شیراز، دکتر امرائی نیز با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در تاکید بر بکارگیری توان داخلی بمنظور گذر از مرحله تحریم و کسب استقلال ایران اسلامی، نقش و مشارکت شرکت پتروشیمی شیراز در مسیر ساخت کاتالیست های تولید داخل را پر اهمیت برشمرد. 
همچنین در این همایش اطلاعات تخصصی بکارگیری از کاتالیست های شرکت نفت و گاز سرو در واحد متانول شرکت پتروشیمی شیراز توسط  دکتر زارعی کرد شولی ارائه و مورد توجه شرکت کنندگان قرار گرفت. 
 مدیر عامل شرکت نفت و گاز سرو نیز با تقدیم لوح سپاس از تلاش‌های بعمل آمده از سوی مدیریت و کارشناسان فنی پتروشیمی شیراز تقدیر و تشکر بعمل آورد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی