۲۶
۳۵
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۵
کد مطلب : ۱۴۶۰۰۳
بانیان وضع موجود مجددا به مدیریت وضع موجود منصوب شدند!

از بیژن زنگنه تا بیژن چگنی/ داماد چگنی در مسیر ریاست منطقه ویژه!!!

بسیاری از منتقدانش وضع فعلی و‌انتصابات ضعیف صنعت پتروشیمی را حاصل مدیریت امثال بیژن چگنی می دانند، او که در ابتدا مغضوب بیژن زنگنه بود، توانست با ارتباط گیری با دفتر او، به زنگنه نزدیک شود و نیز نقشی فعال در پیاده سازی افکار زنگنه در این صنعت ایفا کند!
از بیژن زنگنه تا بیژن چگنی/ داماد چگنی در مسیر ریاست منطقه ویژه!!!
عکس دسته جمعی و صمیمی مدیران فعلی وزارت نفت و چهره های سرشناسی چون نعمت زاده وزیر سابق صمت و دیگر مدیران حوزه نفت و پتروشیمی دولت روحانی در نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، بازتاب بسیاری در رسانه ها داشت. به زعم بسیاری از کارشناسان، روابط تنگاتنگ و منافع مشترک و اتحادهای پشت پرده باندهای ثروت و قدرت و مدیران فعلی و سابق صنعت‌ نفت و گاز وپتروشیمی، به حدی است که حاضر نیستند چهره های بدنام مدیریتی سابق و بانیان وضع موجود را کنار بگذارند.
در این بین، شاید کمتر انتصابی همچون بازگشت بیژن چگنی به حلقه قدرت در صنعت پتروشیمی، جنجال و واکنش منفی به دنبال داشت.
به گزارش نفت ما، بسیاری از منتقدانش وضع فعلی و‌انتصابات ضعیف صنعت پتروشیمی را حاصل مدیریت امثال بیژن چگنی می دانند، او که در ابتدا مغضوب بیژن زنگنه بود، توانست با ارتباط گیری با دفتر او، به زنگنه نزدیک شود و نیز نقشی فعال در پیاده سازی افکار زنگنه در این صنعت ایفا کند!
چگنی که فوق لیسانس علوم سیاسی دارد، از سوی حلقه منتصبین، دکتر و حاجی خوانده می شوند ،به زعم برخی گفته ها، چگنی در دوره ای که منشی و رئیس دفتر رئیس شرکت ملی صنایع پتروشیمی بود، از طریق ارتباط گیری ولابی با حلقه مشایی_ بقایی توانست قدرتی قابل توجه کسب کند و در تغییر و تحولات مدیریتی، نقشی فراتر از یک رئیس دفتر ساده ایفا کند.
او بعدا بارها این ارتباط را تکذیب کرد، هر چند که این حاشیه همواره همراه وی بود. شکست با آرا بسیار نازل در انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه شوش دانیال، به زمینه ای برای نوشتن طنز در پیج های شبکه های اجتماعی
در باره او مبدل شد.
بیژن چگنی پیش از این بارها از مسیر سهم خواهی قومیتی برای خود و اطرافیانش صندلی ریاست درخواست کرده بود، در حالی که نتایج این انتخابات جایگاه واقعی این باند از مدیران پتروشیمی را در میان افکار عمومی مردم خوزستان را به وضوع به تصویر کشید.
با توجه به قول های دولت ابراهیم رئیسی و جواد اوجی برای گماردن مدیران کارآمد، برای ایجاد تحول ساختاری در این حوزه، انتخاب بیژن چگنی به ریاست هیات مدیره مهمترین هلدینگ صنعتی کشور، یعنی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، بسیاری را در شوک فرو برد اما عدم تایید وی از سوی نهادهای ذیصلاح مهر تاییدی بر عدم کفایت او بود.
علاوه بر این، انتصاب او به صورت اکرودیته به سمت مدیریت کنترل تولید NPC به منتقدان نشان داد، ارزش توافقات پشت پرده بسیار بیشتر از نظرات کارشناسان و دلسوزان این صنعت است.
صنعت پتروشیمی در حال حاضر با اهداف تعیین شده در ابتدای دولت سیزدهم، فاصله معنا داری دارد.
علی رغم رشد جهانی قیمت ها، این صنعت در سایه مدیران ناکارآمدی چون چگنی که تنها بر اساس متر و معیار سیاسی انتخاب شده اند، نتواسته است ماموریت خود را در تامین ارز مورد نیاز کشور به انجام برساند.
 بر اساس شنیده ها قرار است به زودی برزگر داماد بیژن چگنی به مدیریت سازمان منطقه ویژه ماههشهر منصوب شود. 
این خبر پیشاپیش موجب خشم، یأس و ناامیدی بسیاری از کارگران، دانشجویان و بدنه صنعت نفت و پتروشیمی شده است. فامیل سالاری آنهم از سوی ناکارآمدترین مدیران، زخمی عمیق بر پیکر اعتماد عمومی به دولت رئیسی است.
پرسش این است که با توجه به علاقه دولت به جراحی، در این شرایط سخت، آیا زمان آن نرسیده که مدیران ارشد دولت و تصمیم سازان از خود بپرسند، آیا هیچ شخصی صالح تر، با سواد تر و لایق تر از بیژن چگنی، دوست پنهان بیژن زنگنه برای ریاست مهمترین هلدینگ کشور جود نداشت؟  
آیا عملکرد و بیلان کاری بیژن چگنی در این مدت و آشوب های اداری و اعتصابات و اعتراضات رخ داده در زیرمجموعه های هلدینگ خلیج فارس، با اهداف تعیین شده برای وی همخوان بوده است یا خیر؟
بدن شک کشور با قحط الرجال مواجه نیست و افراد بسیار متخصص تر و تواناتری از چگنی برای ریاست هیأت مدیره هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس  و کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی وجود دارد، اگر سیاست زدگی و حزب بازی بگذارد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تورو خدت این ادم رو برای مذاکره با خارجی ها نشان ندید! فکر ابروی ایران باشید
دقیقا 😂😂😂
دقیقا 😂😂😂
ایرانی ها مثل ایتالیایی ها به زیبایی معروف هستند
چگنی جون ملکه زیبایی
چ… رفیق ش….
اینها واقعا کمر به نابودی صنعت پتروشیمی بستن
هرچه نعمت زاده ها کاشتند اینها دارن نابود میکنن
از قافله دامادها جا نمونی چگنی جون
بیژن چگینی انسانی بسیار فرصت طلب و سمت دوست و واقعا بیسواد است
واقعا برای صنعت پتروشیمی کشور با انتخاب این ادم بیسواد متاسفم
تیتر عالی
برای اوجی متاسفم
وای خدا خیلی خوب بود
بیژن رو میشناسم خوب تیر و تخته در پتروشیمی جور هم افتادن و دارن خراب کاری میکنن . بیسواد بی تقوا فرصت طلب و ....
بله
بیژن تو پایین هم میای ، اون موقعت دیدنی است
چه خبرتونه ؟
چ ، خ ، ب ، ره ، تونه؟
بیسوادتر از بیژن چگینی وجود ندارد ، جالب است بدونید دکتراش رو بدون کنکور و در دوران بیات و با حمایت بیات هم خودش و هم دامادش برزگر به دانشگاه معرفی شدن که حتی با اینکه نقشی از سر بیسوادی در دولت نداشتن نتونستن مدرک دکتراشونو بگیرن ، فقط دنبال پست و سمت و رییس بازی
اجب بساطی شده
حسین ملک میرزایی هم بذاره معاون بیژن زنگنه( ببخشید چگینی منظورم بود) ترکیبشون کامل میشه
نظرات را که ادم میخونه بیشتر بوی سوختگی میاد. واقعا متاسفم برای بعضی که با تمسخر سعی در کوچک نشان دادن مدیران پاکدست و توانمندی همچون چگنی هستند...
پاکدست !
توانمند !!
مومن !!!!
مانند چگنی !!!!!!!
به جان خودم این کامنت رو خود خود چگنی گذاشته وگرنه حتی یک نفر طرفدار هم نداره 🤣🤣🤣
واقعا بوی سوختگیتون همه جا رو برداشته این رو از رسانه ها میشه فهمید که همه رو ول کردن چسبیدن به تخریب مهندس چگنی ، از کجا معلوم این کامنت ها که برعلیه آقای چگنی هست رو خود شما با عناوین مختلف ننوشته باشید .
از کجا معلوم شما چگنی نباشی که تنها مانده و از خودش دفاع میکنه 🤣 مسئولین زدن سیم آخر .
واقعا بد داره بوی سوختگی میاد ، من مطمئنم که این تخریب ها رو دارن یه گروهی انجام میدن که واقعا از سمت گرفتن مهندس چگنی دارن می سوزن و تو رسانه ها در حال توهین و تحقیر به ایشون هستند. تو کل وزارت نفت بگردین پاک دست تر و با تقواتر از مهندس چگنی و متخصص تر از ایشون تو صنعت پتروشیمی پیدا نمی کنید.
و من الله توفیق
آنتی بیژن
"بد داره بو سوختگی میاد " ، این واژه تکیه کلام آقای بیژن چگنی است .
آقای چگنی ، در این مدتی که سمت داشتی که کاری نکردی ، حداقل الان وقتتو صرف کار کن نه چرخیدن توی سایتهای اینترنتی .
بیژن بای بای 😁
بیژن دهنتو
بزرگترین درد شاهمیرزایی همین بیسوادایی مثل چگینی است که بهشون سمت داده
محمد :)
چرت پرت بیش نیست این نوشته ها ، من 100% رد میکنم این مطالب الکی رو :)
حال توضیح ندارم
بیژن جون چرا با نام محمد کامنت میذاری ؟ 🤣🤣🤣
توضیحی هم نداری بیژن
علی مددی
بر اساس چه منطقی فکر می‌کنید مدیران ارشد نفت فرصت نگاه کردن سایت ها و اخبارش دارند که می نویسید چگینی خودش پاسخ داده
مسئولین اگر کار میکردند وضعیت کشور این نبود
هرکسی جواب علی مددی رو داده عالی جواب داده :)
بچه ها بیژن رو اذیت نکنید ، اینو از اینجا برش دارن بیکار میشه ، معتاد میشه و میشه یک تهدید جدی برای جامعه .🤣🤣🤣🤣
چرا بزرگ‌ترین توسعه‌دهنده گاز جهان، «ساختمان استاندارد» ندارد؟
فاطمه هلیسائی/رییس روابط عمومی شرکت مهندسی  و توسعه گاز ایران
تقویت دیپلماسی انرژی اولویت امروز کشور
حشمت اله رضایی؛ کارشناس انرژی