۱
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۳ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۵
کد مطلب : ۱۴۶۶۱۵

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۳

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۹ سنت معادل ۰.۳۵ درصد کاهش به ۱۰۹ دلار و ۶۶ سنت رسید.
قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
   به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"،    قیمت نفت در شرایطی که همه کشورها در تلاش برای رفع کمبود جهانی عرضه نفت خام و سوخت هستند کاهش یافت.
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 39 سنت معادل 0.35 درصد کاهش به 109 دلار و 66 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 21 سنت معادل 0.20 درصد کاهش 104 دلار و 6 سنت معامله می‌شود.
ائتلاف اوپک و متحدانش احتمالاً در اجلاس بعدی به برنامه قبلی خود برای افزایش تولید در ماه اوت پایبند خواهند بود و امیدوارند قیمت نفت و تورم کاهش یابد. این در حالی است که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا قصد دیدار از عربستان را دارد.
ائتلاف اوپک پلاس در آخرین اجلاس خود در دوم ماه ژوئن تصمیم گرفت تولید را 648 بشکه در روز در ژوییه افزایش دهد که معادل 7 درصد از کل تقاضای جهان است. این رقم نسبت‌به 432 هزار بشکه در روزی که قبلاً برای تابستان برنامه‌ریزی‌شده بود افزایش داشت.
اما این گروه نتوانسته به هدف افزایش تولید ماهانه خود به‌خاطر کمبود سرمایه‌گذاری در میادین نفتی در برخی از اعضای اوپک و همچنین کاهش تولید روسیه دست یابد.
جلسه اضطراری بین پالایشگاه‌های بزرگ نفت آمریکا و جنیفر گرانهلم، وزیر انرژی این کشور بدون رسیدن به هیچ راه‌حلی برای کاهش قیمت نفت به پایان رسید. اما دو طرف قول همکاری داده‌اند.
قرار بود گزارش رسمی میزان ذخایر نفتی آمریکا در روز پنجشنبه منتشر شود، اما طبق اطلاعیه اداره اطلاعات انرژی آمریکا، مشکلات فنی انتشار این آمار  را تا هفته آینده به تعویق می‌اندازد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

چرا بزرگ‌ترین توسعه‌دهنده گاز جهان، «ساختمان استاندارد» ندارد؟
فاطمه هلیسائی/رییس روابط عمومی شرکت مهندسی  و توسعه گاز ایران
تقویت دیپلماسی انرژی اولویت امروز کشور
حشمت اله رضایی؛ کارشناس انرژی