۱
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۶
کد مطلب : ۱۴۷۵۷۴

خریداران بنزین ایرانی در چهار ماه‌ اخیر

سخنگوی گمرک از صادرات ۳۶۶ هزار تن‌ بنزین به ارزش ۱۳۳ میلیون دلار در چهار ماهه امسال به چهار کشور خبر داد.
خریداران بنزین ایرانی در چهار ماه‌ اخیر
   به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"، سید روح الله لطیفی، ‌اظهار داشت: از ابتدای سال تا پایان تیرماه 366 هزار تن بنزین به ارزش 133 میلیون دلار به چهار کشور صادر شد.
وی افزود: امارات با خرید 269 هزار تن، افغانستان با 59هزار تن ، عراق با 34 هزار تن و ارمنستان با چهار هزار تن‌، چهار کشور خریدار بنزین ایرانی در چهار ماه نخست امسال بودند.
لطیفی در خصوص شایعات مطرح شده در خصوص خرید 27 سنتی هر لیتر بنزین گفت:  گمرک بر اساس بند "خ" ماده 3 قانون امور گمرکی، مرجع رسمی آمار تجارت خارجی  غیرنفتی کشور است، بر اساس آمار ثبت شده، متوسط  قیمت بنزین فروخته شده در سه سال گذشته همواره بین 35 تا 38سنت در ازای هر لیتر در نوسان بوده است و 27 سنت اعلامی توسط برخی افراد  کاملا اشتباه بوده  و اسناد و   آمارهای گمرک، با این ادعا کاملا فاصله دارد. 
سخنگوی گمرک بیان کرد: این ارزش بر اساس فروش عمده تجاری و در محل مبدا تولید است و  به منزله قیمت فروش نهایی در مقصد نیست و اصطلاحا بهای تمام شده آن در  مقصد با همه هزینه ها از جمله بارگیری، انبارداری، حمل، بیمه، سود فروش، جابجایی پول و غیره هزینه های سربار اعلام نمی شود. 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

چرا بزرگ‌ترین توسعه‌دهنده گاز جهان، «ساختمان استاندارد» ندارد؟
فاطمه هلیسائی/رییس روابط عمومی شرکت مهندسی  و توسعه گاز ایران
تقویت دیپلماسی انرژی اولویت امروز کشور
حشمت اله رضایی؛ کارشناس انرژی