۰
۱
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۳
کد مطلب : ۱۴۹۹۹۴
وزیر نفت خبر داد:

تفاهم‌نامه‌ ۴۰میلیارد دلاری با «گس پروم»

وزیر نفت گفت: سواپ فرآورده‌ها را آغاز کرده‌ایم و بحث سواپ گازی را هم دنبال می‌کنیم و امیدواریم در زمستان امسال عملیاتی شود.
تفاهم‌نامه‌ ۴۰میلیارد دلاری با «گس پروم»
  به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"، جواد اوجی» در حاشیه جلسه روز چهارشنبه هیأت دولت به خبرنگاران گفت: تفاهم‌نامه‌ای نزدیک به ۴۰ میلیارد دلار با شرکت «گس پروم» امضا کرده‌ایم که یکی از شرکت‌های بزرگ دنیاست.
وی افزود: همچنین توسعه میادین و خطوط انتقال صادرات گاز را در دستور کار داریم که در این خصوص با روسیه قراردادی در حدود ۴ میلیارد دلار بسته شده است.
وزیر نفت با اشاره به احداث مجتمع‌های ال ان جی در کشور اظهار داشت: با داشتن ذخایر نزدیک به ۳۴ هزار میلیارد مترمکعب یا تریلیون مترمکعب، درست نبود که ال ان جی نداشته باشیم.
اوجی افزود: خوشبختانه با تفاهم‌نامه و توافقاتی که با شرکت «گس پروم» منعقد شده، همه اینها را در دستور کار داریم و با جدیت در دست پیگیری است.
وی تصریح کرد: سواپ فرآورده‌ها را آغاز کرده‌ایم و بحث سواپ گازی را هم دنبال می‌کنیم و امیدواریم در زمستان امسال عملیاتی شود.
وزیر نفت با اشاره به اقدامات این وزارتخانه برای توسعه سرمایه‌گذاری خارجی خاطر نشان کرد: امروز شرکت‌های بزرگ روسی اعم از شرکت zn وستوک و از همه مهم‌تر شرکت گس پروم در کشور ما سرمایه‌گذاری می‌کنند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

شركت گاز پروم هست
 مدیریت پروژه براساس استانداردهای جهانی و نمونه ای از عملکرد ما
عبدالامیر دیوان بچاری/ کارشناس و مدیر پروژه های پتروشیمی ، DBA
۵ نکته در خصوص انعقاد قرارداد احتمالی با گازپروم
حمید رضا علی قزوینی/ کارشناس مسائل حقوقی