۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۱
کد مطلب : ۱۵۰۲۹۰

برای کاهش مصرف برق، از اوکراین خارج شوید!

در پی آسیب شدید به زیرساخت‌های انرژی اوکراین، برخی مقامات این کشور به مردم توصیه کرده‌اند برای کاهش مصرف برق، باید از کشور خارج شوند.
برای کاهش مصرف برق، از اوکراین خارج شوید!
  به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"، «ماکسیم تیمچنکو»، رئیس بزرگترین شرکت خصوصی برق اوکراین (هولدینگ DTEK) در گفت‌وگو با شبکه بی‌بی‌سی گفته برای کاهش فشار بر شبکه آسیب‌دیده برق، اوکراینی‌ها باید کشور را ترک کنند. وی دراین‌باره افزود: اگر آنها به مدت ۳ تا ۴ ماه می‌توانند جای دیگری برای اقامت پیدا کنند، برای سیستم (برق) بسیار کمک‌کننده خواهد بود.
تیمچنکو با تأکید بر اینکه زیرساخت‌های حیاتی و بیمارستان‌ها نیاز به برق دارند، از مردم اوکراین خواست مصرف برق خود را کاهش دهند. وی خطاب به مردم اوکراین گفت: اگر شما کمتر مصرف کنید، برق بیشتری به بیمارستان‌ها تزریق می‌شود که میزبان مجروحان جنگ هستند.
در پی اظهارات این مقام اوکراینی، وزارت انرژی اوکراین با انتشار بیانیه‌ای ضمن «رد اظهارات وحشت‌آور در فضای مجازی و رسانه‌های برخط (آنلاین)» م دعی شده «وضعیت و شرایط ذخیره انرژی در وضعیت سختی قرار دارد، اما ما به شما اطمینان می‌دهیم که همه چیز تحت کنترل است».
پس از بیانیه وزارت انرژی، هولدینگ DTEK نیز با حذف این بخش از اظهارات تیمچنگو با انتشار بیانیه‌ای مدعی شد که رئیس این سازمان در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی از مردم نخواسته اوکراین را ترک کنند.
در تکذیبیه و اصلاحیه DTEK این‌گونه آمده که «ضرورتی به ترک کشور نیست، اما ما نیاز داریم خود را سازماندهی کنیم، ما همه جنگجویانی در خطر مقدم انرژی هستیم.»
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

 ضرورت تشکیل کمیته رگولاتوری برای نظارت بر کیفیت قیر 
 دکتر مسعود اسفندیار/مدرس دانشگاه و تحلیلگر مسائل اقتصادی