۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۲
کد مطلب : ۱۵۰۵۷۰

قطر و آلمان قرارداد گازی ۱۵ ساله امضا کردند

وزیر انرژی قطر خبر داد: آلمان و قطر یک قرارداد ۱۵ ساله برای ارسال ۲ میلیون تن گاز طبیعی مایع از سال ۲۰۲۶ امضا کردند.
قطر و آلمان قرارداد گازی ۱۵ ساله امضا کردند
  به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"، وزیر انرژی قطر اعلام کرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: این کشور با ارسال 2 میلیون تن گاز طبیعی مایع در سال به آلمان به مدت 15 سال موافقت کرده است.
‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آلمان به عنوان دومین اقتصاد بزرگ اروپا پس از درگیری نظامی روسیه و اوکراین، برای یافتن جایگزین به منظور تامین انرژی خود با مشکل مواجه است.
‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شریده الکعبی،‌ وزیر انرژی قطر و مدیرعامل شرکت «قطرانرژی» گفت: با این قرارداد قطر در نظر دارد تا «در تلاش‌ها برای تامین امنیت انرژی در آلمان و اروپا مشارکت کند».
الکعبی توضیح داد: شرکت آمریکایی «کونوکوفیلیپس» شریک شرکت «قطرانرژی» این گاز را از سال 2026 از میدان گازی شمال شرق و جنوب به پایانه LNG «برانسبوتل» در شمال آلمان منتقل خواهد کرد.
کشورهای آسیایی، چین،‌ ژاپن و کره جنوبی بازارهای اصلی قطر هستند که از زمان جنگ اوکراین، کشورهای اروپایی به شدت به دنبال به دست آوردن جایگاه آنها هستند.
مذاکرات با کشورهای اروپایی قبلا با مشکل مواجه شده بود، زیرا آلمان و سایر کشورهای اروپایی از امضای قراردادهای بلندمدت با کشورهای آسیایی سر باز می‌زدند.
قرارداد با آلمان یک هفته پس از آن منعقد شد که «قطرانرژی» یک قرارداد 27 ساله برای ارسال 4 میلیون تن LNG در سال به چین امضا و اعلام کرد این قرارداد طولانی‌ترین قراردادی است که تاکنون در این صنعت دیده شده است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی