۱
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۰
کد مطلب : ۱۵۳۷۱۴

امروز ؛ افتتاح فاز ۲ پالایشگاه آبادان

مرحله دوم پالایشگاه آبادان به عنوان یکی از بزرگترین پروژه‌های پالایشی منطقه غرب آسیا امروز همزمان با روز «ملی شدن صنعت نفت» افتتاح می‌شود.
امروز ؛ افتتاح فاز ۲ پالایشگاه آبادان
به گزارش نفت ما ، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز همزمان با روز «ملی شدن صنعت نفت» به منظور افتتاح رسمی و بهره‌برداری از بخش نخست مرحله دوم طرح توسعه و تثبیت ظرفیت پالایشگاه آبادان به عنوان یکی از بزرگترین پروژه‌های پالایشی منطقه غرب آسیا با استقبال استاندار ، نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز و جمعی از مقامات محلی وارد آبادان شد تا در سفر خود فاز دوم پالایشگاه آبادان را افتتاح کند.طرح توسعه و تثبیت فاز 2 پالایشگاه آبادان با سرمایه‌گذاری 1.2 میلیارد دلار، آماده بهره‌برداری است. با بهره‌برداری از فاز 2 پالایشگاه آبادان میزان تولید بنزین از 10 میلیون لیتر در روز به 14 میلیون لیتر در روز و تولید نفت گاز ( گازوئیل) از 16 میلیون لیتر در روز به 20 میلیون لیتر در روز افزایش خواهد یافت.
در فاز دوم پالایشگاه واحدهای تولید هیدروژن HPU، هیدروکراکر HCU، گاز مایع LPG، واحد تقطیر نفت خام و واحد تقطیر خلا CDU/VDU و واحدهای یوتیلیتی و تاسیسات جانبی با سرمایه‌گذاری 1.2 میلیارد دلار احداث شده‌اند.
همچنین در فاز دوم پالایشگاه منجر به ارتقای کیفیت محصولات تولیدی این پالایشگاه به یورو پنج خواهند شد، فاز دوم پالایشگاه آبادان با ظرفیت 210 هزار بشکه در روز تعریف شده است که با بهره‌برداری نهایی از آن این پالایشگاه جوانتر و توان تولید آن نیز افزایش خواهد یافت.
از ابتدای آغاز احداث این فاز امکان اشتغال برای 7 هزار و 400 نفر فراهم شد و با بهره‌برداری از آن شرایط برای اشتغال 300 نفر فراهم خواهد شد.
این پالایشگاه به عنوان قدیمی‌ترین مجتمع پالایشگاهی کشور 25 درصد سوخت ایران را تأمین می‌کند.
 
 
 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

توافقنامه دوسر سود نفتی ها
شیدا آریایی پور/حقوقدان، پژوهشگر
چرا راه اندازی طرح NGL-۳۲۰۰پالایشگاه گاز هویزه خلیج فارس ارزشمند است؟
عبدالامیر دیوان بچاری/مدیرعامل و مدیراجرایی اسبق طرح NGL-۳۲۰۰
مسجدسلیمان میعادگاه کشف نفت در ایران
شیدا آریایی پور/حقوقدان،پژوهشگر