۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۳
کد مطلب : ۱۵۸۶۶۹

مصرف برق و گاز در ایران ۲ برابر ترکیه و عربستان

مدیر کل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق وزارت نیرو با اعلام اینکه مصرف برق و گاز در ایران ۲ برابر ترکیه و عربستان است، گفت: سرانه مصرف انرژی در ایران بالاتر از همه کشورها بوده و علت اصلی آن هم عدم توجه به بهینه‌سازی محصولات صنعتی مورد استفاده در بخش خانگی است.
مصرف برق و گاز در ایران ۲ برابر ترکیه و عربستان
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"، عبدالصاحب ارجمند در گفت‌وگو با رادیو اقتصاد اظهار داشت: انرژی به دلیل تاثیر آن در تمام شئونات زندگی اجتماعی، اقتصادی و امنیتی موضوعی چند وجهی است.
مدیر کل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق وزارت نیرو افزود: در همه جوامع از ابزار قیمتی و غیر قیمتی برای کاهش شدت مصرف انرژی و بهینه سازی آن بدون کاهش در تولید و رفاه اجتماعی استفاده می‌کنند.
وی با اشاره به مصرف انرژی در بخش‌های خانگی، کشاورزی و صنعتی گفت: در هر بخش با توجه به وسعت، موقعیت جغرافیایی و بررسی عوامل دیگر باید شاخص‌های مصرف را ارزیابی و بررسی کرد.
ارجمند با اشاره به مصرف بالای انرژی در ایران بیان داشت: ما ۲برابر کشور ترکیه و عربستان و دیگر کشورهای خاورمیانه در برق و گاز مصرف می‌کنیم.
مدیر کل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق وزارت نیرو بهترین و سهل‌الوصول‌ترین راه را بهینه سازی مصرف دانست و گفت: بیشترین مصرف ما در بخش خانگی از بهینه نبودن محصولات صنعتی است که باید در این خصوص تلاش بیشتری داشته باشیم.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کاربرد روانکارهای PFPE  در صنایع هوا فضا
علیرضا آمار محمدی/ کارشناس ارشد صنعت و بازار روانکار
حضانت فرزندان با کنار هم بودن و مودت والدین زیبنده است
شیدا آریایی پور/ کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی