۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۲
کد مطلب : ۱۵۸۷۱۰

عقب‌نشینی ۲۲۹۶ واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با عقب‌نشینی ۲۲۹۶ واحد همراه شد.
عقب‌نشینی ۲۲۹۶ واحدی شاخص بورس
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"، بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند رو به کاهش قرار گرفت و شاخص کل در پایان معاملات با 0.11 درصد کاهش نسبت به روز قبل به رقم 2 میلیون و 133 هزار و 484 واحد رسید، اما شاخص کل هموزن امروز با 804 واحد افزایش به رقم 723 هزار و 983 واحد رسید.
ارزش بازار در بورس که ناشی از ارزش روز 600 شرکت بورسی است به بیش از 7 میلیون و 492 هزار میلیارد تومان رسید.
معامله‌گران امروز بیش از 10.1 میلیارد سهام در قالب 350 هزار فقره معامله و به ارزش 6 هزار و 286 میلیارد تومان داد و ستد کردند.
امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی نسبت به روز قبل 0.11 درصد افت کردند اما این دو شاخص با معیار هموزن نسبت به روز قبل 0.11 درصد افزایش یافتند.
شاخص آزاد شناور یک دهم درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس 0.13 درصد کاهش یافت، شاخص بازار دوم بورس 0.8 درصد کاهش یافت.
امروز نماد گسترش نفت و گاز پارسیان، بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته و نمادهای بانک ملت، پالایش نفت تهران، پتروشیمی پارس، پالایش نفت اصفهان، پتروشیمی جم و شستا به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشته‌اند.
در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز 67 واحد عقب‌نشینی کرده و به رقم 26 هزار و 478 واحد رسید.
ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 449 هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه فرابورس 458 هزار میلیارد تومان شد.
معامله‌گران امروز بیش از 6.2 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 224 هزار فقره معامله و به ارزش 184 هزار میلیارد تومان داد و ستد کردند.البته لازم به یادآوری است مطابق روال دوشنبه‌ها امروز عملیات بازار باز در شبکه بانکی انجام شد که طی آن 1.9 میلیارد اوراق بدهی در قالب 273 نوبت معامله و به ارزش 179 هزار میلیارد تومان بین شبکه بانکی داد و ستد شد که صرفا ارقام آن در معاملات فرابورس درج می‌شود.
امروز شاخص کل فرابورس و شاخص قیمت نسبت به روز قبل 0.25 درصد کاهش یافتند، این دو شاخص با معیار هموزن 0.6 درصد افت کردند، شاخص بازار اول فرابورس 0.3 درصد کاهش یافت، شاخص بازار دوم فرابورس 0.33 درصد افت کرد.
امروز نمادهای مالی سپهرصادرات، فرابورس ایران و پتروشیمی تندگویان بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای صبا تأمین، آریا ساسول، سرچشمه و ایران‌خودرو دیزل بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشته‌اند.
  با توجه به شعار امسال مبنی بر مهار تورم و رشد تولید یکی از بهترین ابزارها برای جمع‌آوری نقدینگی خرد جامعه و تزریق آن به تولید بازار سرمایه است و دولت باید از کلیت بازار سرمایه حمایت کند و برای افزایش پس‌انداز نیاز به مهار تورم دارد. بنابراین سیاست مهار تورم همزمان با افزایش پس‌انداز ملی و افزایش سرمایه‌گذاری در اقتصاد باید دنبال شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کاربرد روانکارهای PFPE  در صنایع هوا فضا
علیرضا آمار محمدی/ کارشناس ارشد صنعت و بازار روانکار
حضانت فرزندان با کنار هم بودن و مودت والدین زیبنده است
شیدا آریایی پور/ کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی