۰
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۹
کد مطلب : ۱۶۴۹۰۸

سرمایه‌گذاری برای مهار مشعل پارس جنوبی

اسدی گفت: در این مرحله قرار است گازهای ۱۰ مشعل توسط بخش خصوصی مهار شود که در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تفاهم‌نامه مهار شش مشعل از این تعداد با یک شرکت دانش‌بنیان امضا شد.
سرمایه‌گذاری برای مهار مشعل پارس جنوبی
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"،در راستای جمع‌آوری فلرهای گازی صنایع مستقر در پارس جنوبی تفاهم‌نامه مهار ۶ مشعل در عسلویه به ارزش ۴۰ میلیون دلار میان سازمان منطقه ویژه پارس و یک شرکت دانش‌بنیان منعقد شد.
سخاوت اسدی  مهار مشعل‌های صنایع و شرکت‌های مستقر در منطقه پارس جنوبی را یکی از برنامه‌های مهم در راستای کاهش آلایندگی بر اساس مصوبات سفر استانی رئیس جمهور به بوشهر دانست و اظهار داشت: این مهم در راستای جمع‌آوری فلرهای گازی در منطقه پارس جنوبی بر اساس برنامه زمانبندی اجرایی می‌شود.
وی با اشاره به برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی خاطرنشان کرد: در حاشیه این نمایشگاه یکی از مهمترین تفاهم‌نامه‌های چند سال اخیر که نقش بسیار موثر در کاهش آلودگی هوا، آب و خاک شهرستان عسلویه دارد، منعقد شد.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از مشارکت یک شرکت دانش‌بنیان در مهار برخی از مشعل‌های منطقه پارس جنوبی خبر داد و بیان کرد: بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده بین سازمان منطقه ویژه پارس و یک شرکت دانش‌بنیان مقرر شد با سرمایه‌گذاری 40 میلیون دلار، 6 مشعل از فلرهای پالایشگاه‌های این منطقه مهار شده و گازهای همراه آنها به چرخه تولید بازگردند.
اسدی ادامه داد: در این مرحله قرار است گازهای 10 مشعل توسط بخش خصوصی مهار شود که در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تفاهم‌نامه مهار شش مشعل از این تعداد با یک شرکت دانش‌بنیان امضا شد.
وی با مهم دانستن تفاهم‌نامه امضاء شده گفت: قرار است حدود 10 مشعل از پالایشگاه‌های پارس جنوبی که گازهای زیادی هم می‌سوزانند به بخش خصوصی واگذار شود که تاکنون تعداد 6 مشعل آن واگذار شده است.
وی، حجم سرمایه گذاری برای مهار شش مشعل را 40 میلیون دلار عنوان کرد و ابراز داشت: در نتیجه اجرای این طرح، امیدواریم شهرستان عسلویه از شر آلاینده‌هایی که هوا، آب، خاک و در نتیجه مردم را آزار می‌داد، خلاص شود.
 
منبع:تسنیم 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی