۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۴
کد مطلب : ۱۶۵۴۹۱

افتتاح حوضچه جمع‌آوری پساب صنعتی پتروشیمی ارومیه

مدیرعامل شرکت پتروشیمی ارومیه ظهار کرد: این دومین حوضچه تبخیر خاکی با پوشش غیرقابل نفوذ ژئو ممبران است که در دو سال اخیر به منظور جمع‌آوری پساب صنعتی مجتمع احداث و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
افتتاح حوضچه جمع‌آوری پساب صنعتی پتروشیمی ارومیه
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"،همزمان با روز جهانی حفاظت از محیط زیست و با حضور قائم مقام مدیرعامل پترول، مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست آذربایجان‌غربی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی ارومیه و جمعی از مسئولان؛ بهره‌برداری از حوضچه تبخیر خاکی با پوشش غیرقابل نفوذ ژئو ممبران آغاز شد.
  علی علیرضانژاد قائم‌مقام مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس در آیین بهره‌برداری از حوضچه تبخیر خاکی با پوشش غیرقابل نفوذ ژئو ممبران ضمن تبریک روزجهانی حفاظت از محیط زیست، گفت: یکی از شاخص های توسعه یافتگی در دنیا توجه به محیط زیست است، بر این اساس باید در تمامی برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات  توجه به مباحث زیست محیطی در اولویت قرار گیرد.
وی تعامل و همکاری شرکت پتروشیمی ارومیه و اداره کل حفاظت از محیط زیست آذربایجان‌غربی را مثبت ارزیابی و خاطرنشان کرد: این همراهی، همکاری و تعامل بین بخشی به هم‌افزایی در جهت توسعه پایدار منجر خواهد شد.
اکبر اسمعیلی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی ارومیه نیز در آیین بهره‌بردای از این پروژه زیست محیطی اظهار کرد: این دومین حوضچه تبخیر خاکی با پوشش غیرقابل نفوذ ژئو ممبران است که در دو سال اخیر به منظور جمع‌آوری پساب صنعتی مجتمع احداث و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
اسمعیلی افزود: این پروژه در مدت زمان 7 ماهه با صرف 30 میلیارد ریال هزینه آماده بهره‌برداری شده‌است.
وی خاطرنشان کرد: ایجاد 35 هکتار فضای سبز با کاشت 5000 درخت در مجتمع که  10 برابر الزامات زيست محيطی فضای سبز کارخانجات است، نشان از توجه پتروشیمی ارومیه به مسائل زیست محیطی دارد.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی ارومیه با اشاره به پروژه پلی آلومینیوم کلراید، اولین PAC جامد کشور تصریح کرد: پروژه پلی آلومینیوم کلراید یک پروژه زیست محیطی است که اسید کلریدریک تولیدشده را به یک فرآورده دوستدار محیط زیست تبدیل می‌کند که در تصفیه آب کاربرد دارد و امیدواریم از این پس شرکت‌های آب و فاضلاب از این محصول برای تصفیه آب استفاده کنند.
اسمعیلی، شرکت پتروشیمی ارومیه را حامی گوزن زرد ایرانی خواند و گفت: این شرکت در راستای مسئولیت اجتماعی‌ خود در قبال حفاظت از محیط زیست، علاوه بر اقدامات انجام شده برای رعایت الزامات زیست محیطی در داخل مجتمع، برای کمک به نگهداری و تکثیر گونه نادر و در خطر انقراض گوزن زرد ایرانی اعلام آمادگی می‌کند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی