۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۲
کد مطلب : ۱۶۵۵۶۱

مصرف برق کشور به مرز ۷۰ هزار مگاوات نزدیک شد

جمشیدی گفت: پیش بینی می‌کنیم امروز حدود ۶۹ هزار مگاوات در زمان اوج مصرف روزانه ثبت شود. این عدد نسبت به روز شنبه که حدود ۶۷ هزار مگاوات بود ۲ هزار مگاوات افزایش را نشان می‌دهد و در مقایسه با روز مشابه در سال قبل که حدود ۶۲ هزار مگاوات بود، افزایش ۱۱ درصدی و ۷ هزار مگاواتی مصرف را شاهد هستیم.
مصرف برق کشور به مرز ۷۰ هزار مگاوات نزدیک شد
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت مامدیر بهره‌برداری و کنترل شبکه برق کشور گفت: امروز ۷ هزار مگاوات به مصرف برق کشور افزوده شد که معادل مصرف برق دو استان فارس و بوشهر است.
جمشیدی مدیر بهره برداری و کنترل شبکه برق کشور در بخش «خبر اقتصاد و بازار» از شبکه خبر گفت: با افزایش مصرف برق مواجه هستیم و پیش بینی می‌کنیم امروز حدود ۶۹ هزار مگاوات در زمان اوج مصرف روزانه ثبت شود. این عدد نسبت به روز شنبه که حدود ۶۷ هزار مگاوات بود ۲ هزار مگاوات افزایش را نشان می‌دهد و در مقایسه با روز مشابه در سال قبل که حدود ۶۲ هزار مگاوات بود، افزایش ۱۱ درصدی و ۷ هزار مگاواتی مصرف را شاهد هستیم.
او افزود: ۷ هزار مگاوات معادل مصرف برق دو استان فارس و بوشهر است و به همین دلیل افزایش جهشی، از مردم درخواست داریم در ساعات اوج مصرف که از ساعات ۱۳ تا ۱۸ است، رعایت موارد بهره وری را انجام دهند و از دور کند کولر‌های آبی استفاده کنند و دمای محیط را روی ۲۴ درجه تنظیم کنند. این اقدامات ساده می‌تواند به کاهش مصرف مصرف و پایداری شبکه کمک کند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی