۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
کد مطلب : ۱۲۶۰۲۵

آیا فقط وضعیت پمپ بنزین ها خطرناک است؟

عبدالرسول دشتی 
طی هفته های اخیر چند مورد گزارش های منتشره به وضعیت خطرناک پمپ بنزین های کشور از نظر  احتمال انتقال ویروس کرونا پرداخته شده بود. 
عبدالرسول دشتی 
عبدالرسول دشتی 
اینکه در حال حاضر به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی شرایط گسترش ویروس کرونا در جامعه هر روز وخیم تر می شود موضوعی نیست که قابل کتمان باشد هرچند متاسفانه دولت به هر شکل ممکن تلاش دارد گناه عمده آن را بر گردن مردم انداخته، مهم ترین عامل را عدم رعایت موارد ایمنی و بهداشتی از سوی آنان عنوان نماید. توجیهی که متاسفانه فقط برای پاک کردن صورت مساله از سوی مقام های دولتی  کاربرد دارد. 
اما در این میان عنوان کردن پمپ بنزین های کشور به عنوان یکی از مراکز اصلی انتشار ویروس تا اندازه ای دور از حقیقت و غیرمنصفانه می باشد. همه مردم معمولا هر هفته یا دوهفته یکبار  برای سوخت گیری به جایگاههای سوخت گیری مراجعه دارند. 
در بدیهی ترین شکل مقایسه می توان پمپ بنزین ها را مشابه سوپرمارکت ها یا بازار های پر تردد میوه و تره بار شهرداری دید که تمام افراد شاغل در آن مراکز اقدام های بهداشتی لازم را کاملا مراعات می کنند ولی کسی آنان را نسبت به لزوم ارائه ماسک یا دستکش به همه مشتریان مراجعه کننده مسئول نمی داند. 
خطر آلودگی نازل های سوخت گیری در انتقال ویروس کرونا را هم باید در حد اجناس و لوازمی دانست که در فروشگاهها موجود است و هر فرد آلوده ای ممکن است پیش از مراجعه ما آن را لمس کرده باشد. 
مجموعه شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی، پالایشگاه های نفت و از همه مهم تر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی در شرایط بسیار بحرانی ناشی از گسترش ویروس کرونا با بحرانی به مراتب سخت تر نیز درگیر بوده و  هستند و آن تحریم های اعمال شده علیه صنعت نفت کشورمان است. اما هیچیک از ما طی این مدت لحظه ای توقف تولید یا عرضه سوخت در پمپ بنزین های کشور را شاهد نبوده ایم. پس شاید بد نباشد به گونه ای قدردان تلاش بیست و چهار ساعته و بی وقفه این عزیزان بوده، هنگام مراجعه به پمپ های بنزین آنچه در رابطه با رعایت موارد بهداشتی برای جلوگیری از شیوع کرونا توصیه می شود را شخصا رعایت نماییم. رسانه ها به ویژه شبکه های مجازی فعال در حوزه نفت و انرژی نیز بد نیست هرگاه به موضوع آلودگی پمپ بنزین های کشور می پردازند به این موارد هم اشاره ای داشته باشند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

یک سوال مهم؛مهم‌ترین مسئله زنان چیست؟ 
زینب صالحی/کارشناس ارشد مدیریت برنامه ریزی فرهنگی صنایع پتروشیمی
عضویت در «شانگهای» پادزهر راهبردی علیه تحریم
دکتر مهدی آزادواری/رییس مرکز مطالعات اقتصادی اورآسیا